Σάββατο, 11 Ιανουάριος 2014 08:49

Το πρόγραμμα της Β' τοπικής Μεσσηνίας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πρόγραμμα της Β' τοπικής Μεσσηνίας

Με τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί σήμερα και αύριο το πρωτάθλημα της Β' τοπικής.


Στον πρώτο όμιλο το σημαντικότερο ματς θα γίνει σήμερα Σάββατο και είναι μεταξύ του Ασπροχώματος και της Αβίας, ενώ σήμερα θα διεξαχθεί και η αναμέτρηση Αστέρας Μικρομάνης – Ηρακλής Καλαμάτας. Ο πρωτοπόρος Πανθουριακός θα παίξει αύριο Κυριακή εκτός έδρας με τον ΑΠΣ Αρι.
Στην βαθμολογία, ο Πανθουριακός βρίσκεται στην κορυφή, δύο βαθμούς μπροστά από το Ασπρόχωμα.
Στο δεύτερο όμιλο οι πρωτοπόροι παίζουν εντός έδρας, η Κορώνη αύριο Κυριακή με τη Λογγά και το Βλαχόπουλο σήμερα με τον ανεβασμένο Αίαντα.
Η Κορώνη είναι στην κορυφή έχοντας ένα βαθμό περισσότερο από το δεύτερο Βλαχόπουλο. Ακολουθεί στην τρίτη θέση ο Χανδριναϊκός, δύο βαθμούς πίσω από το Βλαχόπουλο.
Την Κυριακή επίσης έχουν οριστεί να γίνουν και τα ενδιαφέροντα παιχνίδια Απόλλωνας Πεταλιδίου – Παναθηναϊκός Καλαμάτας και Πανιώνιος Καλαμάτας – Χανδριναϊκός.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακού έχει ως εξής:

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος
Σάββατο 11/1

Ασπρόχωμα – Αβία
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Ψηλοπαναγιώτης, Τσουκάλη, Βρυώνης
Δόξα Καλαμάτας – Μάνεση
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Ρέκκας, Ξηρόκωστας
Παπαφλέσσας Αμφειας – Κεραυνός Καλαμάτας
Γήπεδο Σπερχογείας «Π. Γεωργανάς», 3 μ.μ.
Λάμιας, Σερεμέτης, Σωτηρόπουλος
Αστέρας Μικρομάνης – Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Καρβούνης, Παλλαδινός, Γιαννακλής

Κυριακή 12/1
ΑΠΣ Αρις – Πανθουριακός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Κατσάς, Σωτηρόπουλος, Παναγιωτόπουλος
Νέος Αρις – Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Νικολόπουλος, Αγγελακάκης, Π. Ηλιόπουλος

2ος όμιλος
Σάββατο 11/1

Βλαχόπουλο – Αίαντας
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.
Νικολόπουλος, Αδαμόπουλος, Γιαννέας

Κυριακή 12/1

Κορώνη – Λογγά
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Καρβούνης, Γιαννέας, Ρέκκας
Καλλιθέα – Μιλτιάδης
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Ξηρόκωστας, Τσουκάλη
Βέργα – Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Καστανάς, Παλλαδινός, Στέφανος
Απόλλωνας Πεταλιδίου – Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Αδαμόπουλος, Ταβουλαρέας, Λουκάς
Πανιώνιος Καλαμάτας – Χανδριναϊκός
Γήπεδο ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Γκούμας, Καλογερόπουλος, Τσοπανάκης
Πατίστα – Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
Γκούμας, Βρυώνης, Μπασιλάρης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ