Πέμπτη, 15 Νοέμβριος 2018 16:48

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Επικίνδυνα ματς για τους πρωτοπόρους

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Επικίνδυνα ματς για τους  πρωτοπόρους

Τον Εθνικό Μελιγαλά θα φιλοξενήσει ο πρωτοπόρος Απόλλωνας Καλαμάτας  το Σάββατο στις 3 μ.μ. στο Ασπρόχωμα, για την 8η στροφή της Α’ τοπικής..


Το δεύτερο Διαβολίτσι θα υποδεχθεί τον Τέλλο Άγρα, ενώ η Εράνη που ακολουθεί στην βαθμολογία θα πάει στην Ανδρούσα, η οποία βρίσκεται ένα βαθμό πίσω από τους Φιλιατρινούς.
Η πρωτοπόρος και μοναδική αήττητη ομάδα στην Α1 τοπική, το Καλό Νερό, αγωνίζεται εκτός έδρας με την δεύτερη Μεθώνη, στο ματς που ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής.
Ο Ακρίτας Κορώνης, που μοιράζεται την δεύτερη θέση με την Μεθώνη, θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Φυτειάς.
Αντίπαλοι θα βρεθούν Πανιώνιος και ΑΕΚ Καλαμάτας  οι οποίοι έχουν αμφότεροι από 12 βαθμούς και είναι μαζί στην κορυφή του Β’ ομίλου της Β’ τοπικής μετά από 5 αγώνες. Αξίζει να σημειωθεί ότι σε αυτόν τον όμιλο κανένα παιχνίδι, μέχρι στιγμής, δεν έχει λήξει ισόπαλο, με τους γηπεδούχους να υπερτερούν με 15 νίκες έναντι 10 που έχουν οι φιλοξενούμενοι, σε σύνολο 25 αναμετρήσεων.
Στον Α’  όμιλο, οι δύο ομάδες που προπορεύονται, Αστέρας Αρφαρών και ΑΟ Πατίστα παίζουν εκτός έδρας. Ο πρώτος με τον Ατρόμητο Πλατύ στη Μικρομάνη και ο δεύτερος με τον Παναθηναϊκό Καλαμάτας στο “Γ. Λουκαρέας’’.
Για την 3η αγωνιστική της Γ’ τοπικής ο Νέστορας Πύλου θα φιλοξενήσει την Θύελλα Παραλίας, ο Ίκαρος τον Ερμή και η Στενωσιά τον Πανευαϊκό.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 17/11
Ολυμπιακός Ανάληψης - Κυπαρισσία
Γήπεδο Μεσσήνης
Τσικλητήρας Πύλου - Σπερχογεία
Γήπεδο Σουληναρίου
Απόλλωνας Καλαμάτας - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Ασπροχώματος

Κυριακή 18/11
Ανδρούσα - Εράνη
Γήπεδο Ανδρούσας
ΑΕ Μάνης - Ομόνοια
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Διαβολίτσι - Τέλλος Άγρας
Γήπεδο Διαβολιτσίου “Καπετάν Βασίλης’’
Ολυμπιακός Καλαμάτας - ΑΕ Αβίας
Γήπεδο ‘Γ.Λουκαρέας’’
Πανθουριακός - Φαραί 3-0 α.α
* Όλες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 17/11

Αναγέννηση Παραλίας - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Κυριακή 18/11
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Δώριο
Γήπεδο Πεταλιδίου
Ακρίτας Κορώνης - ΑΟ Φυτειάς
Γήπεδο Κορώνης
Μεθώνη - Καλό Νερό
Γήπεδο Μεθώνης
Ηρακλής Καλαμάτας - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο “Παναγιώτης Μπαχράμης’’

* Όλα τα ματτς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ, εκτός από το Ηρακλής Καλαμάτας - Θύελλα Χαρακοπιού που θα γίνει στις 6 μ.μ.

Β’  ΤΟΠΙΚΗ
 
Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 17/11
Νέος Άρις - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο Άριος, 3 μ.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Αίαντας Καλαμάτας - Μεσσηνιακός
Γήπεδο ‘’Παναγιώτης Μπαχράμης’’, 6 μ.μ.

Κυριακή 18/11
Παπαφλέσσας Άμφειας - ΑΠΣ Άρις
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Παναθηναϊκός Καλαμάτας - ΑΟ Πατίστα
Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’, 11 π.μ.
ΑΣ Θύελλα Μερόπης - Γαργαλιάνοι 3-0 α.α
Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 17/11
Πανιώνιος Καλαμάτας - ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’
Νέδουσα Αλαγονίας-Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
Γήπεδο ‘’Παναγιώτης Μπαχράμης’’
ΠΑΟ Καλλιθέας - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μεθώνης

Κυριακή 18/11
Δαναός - Πράσινα Πουλιά
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Δόξα Καλαμάτας - Κεραυνός Καλαμάτας
Γήπεδο ‘’Παναγιώτης Μπαχράμης’’
Εθνικός Καλαμάτας - ΑΟ Λείκων 0-3 α.α
* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ
Ρεπό: ΑΕ Λογγάς

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 17/11
Νέστορας Πύλου - Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.
Κυριακή 18/11
Ίκαρος - Ερμής Καλαμάτας
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.
Στενωσιά - Πανευαϊκός
Γήπεδο Σουληναριού, 3 μ.μ.
ΠΑΟΚ - Λέοντες 3-0 α.α

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ