Δευτέρα, 26 Νοέμβριος 2018 19:32

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΑΝΔΡΟΥΣΑ 2-1: Πήρε το τρίποντο με όπλο τη δυνατή έδρα (φωτό)

Επιστροφή στις νίκες για τον Τέλλο Αγρα που επιβλήθηκε χθες με 2-1 της Ανδρούσας και τον προσπέρασε στο βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα του Κώστα Στυλιανόπουλου μεταμορφώνεται στην έδρα της, εκεί όπου παραδοσιακά έχει μεγάλη δυναμική και έφτασε σε δίκαιη νίκη επί της μέτριας Ανδρούσας, μιας και ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης.

Από την άλλη οι “κυανόλευκοι” εκτός έδρας τα πάνε άσχημα μιας και σε τέσσερα παιχνίδια έχουν απολογισμό δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Στο 5’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή στον Καραμπότσο, με τον κ. Καυκά να δίνει συνέχεια στο ματς.

Εχασε πέναλτι ο Βέλλης

Στο 15’ όμως ο Γεωργιόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Ιμεράσι και ο κ. Καυκάς έδωσε το πέναλτι.

Ο Βέλλης το εκτέλεσε όμως ο Κατσίποδας απέκρουσε με τα πόδια κρατώντας το μηδέν.

Προηγήθηκε με Λυμπερόπουλο

Αυτό όμως δεν έμεινε πολύ μιας και στο 20’ οι Βέλλης, Γεωργιόπουλος και Λυμπερόπουλος συνεργάστηκαν ωραία και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο 28’ οι “ερυθρόλευκοι” είχαν δοκάρι με σουτ του Γεωργιόπουλου και μια ακόμη καλή ευκαιρία με τον Βέλλη.

Ισοφάρισε ο Γ. Καλογερόπουλος

Η Ανδρούσα απείλησε στο 32’ με το σουτ του Γ. Καλογερόπουλου να σταματά στο αριστερό δοκάρι.

Ομως τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με συρτό σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα των Γαργαλιάνων είχε και πάλι την υπεροχή, ψάχνοντας ένα δεύτερο γκολ.

Αφού έχασε μια ευκαιρία με τον Γεωργιόπουλο, στο 70’ προηγήθηκε εκ νέου στο σκορ...

Ο Βέλλης το 2-1 στο 70’

Ο Κάππος έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Βέλλης με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 2-1.

Στα λεπτά που απέμεναν η Ανδρούσα ήθελε αλλά δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα του Αγρα και οι “ερυθρόλευκοι” κράτησαν σχετικά άνετα το τρίποντο.

Διαιτητής ήταν ο Καυκάς, με βοηθούς τους Τσίρμπα και Γιαννέτσο.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Αλεξόπουλος, Λυμπερόπουλος (50’ Αλεξανδρόπουλος), Λ.Χ. Ανδρώνης, Γεωργόπουλος, Αλεβίζος, Π. Αναστασόπουλος (46’ Κάππος), Βέλλης, Γεωργιόπουλος, Σταθόπουλος (62’ Ορφανός), Καραμπότσος, Μπολούν.

ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Κατσίποδας, Μπερερής, Κακογιάννης, Τσώνης, Διαμαντής, Κάλλας (70’ Βλαχόπουλος), Γ. Καλογερόπουλος, Χαρμπίλας (80’ Γκούνης), Ιμεράσι, Δασκαλάκης, Μπάλλας.