Τετάρτη, 12 Δεκέμβριος 2018 18:39

Πρώτος βοηθός στο Ολυμπιακός - Λαμία ο Αλεξέας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Μετά το ΟΦΗ - Παναθηναϊκός την περασμένη Κυριακή ο Ηλίας Αλεξέας ορίστηκε βοηθός σε ένα ακόμη ματς "μεγάλης" ομάδας της Super League το προσεχές Σαββατοκύριακο.

Ο έμπειρος Μεσσήνιος διαιτητής θα είναι α' βοηθός στην αναμέτρηση Ολυμπιακός - Λαμία που είναι στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής. 

Από εκεί και πέρα ο Τάσος Σιδηρόπουλος επέστρεψε στους ορισμούς της Super League μετά το παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Άρη και τον Ολυμπιακό καθώς ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ για τη 14η αγωνιστική.

Από εκεί και πέρα στις υπόλοιπες αναμετρήσεις ο Ζαχαριάδης θα είναι ο άρχων του αγώνα ΑΕΛ-ΑΕΚ και ο Διαμαντόπουλος θα βρεθεί στο "Γ. Καραϊσκάκης" για το Ολυμπιακός-Λαμία, ενώ το ματς της Δευτέρας ανάμεσα στο Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ θα σφυρίξει ο Κουμπαράκης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)

Βοηθοί: Χασάν Κούλα (Ξάνθης), Κωνσταντίνος Νικολαϊδης (Μακεδονίας)

4ος: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

19:00 Άρης-Παναιτωλικός

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών), Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς)

4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

19:30 Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ

Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς)

Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου)

4ος: Γεωργίου Τάτσης (Ηπείρου)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
16:00 Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη

Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Δημήτριος Σαμοϊλης (Αθηνών), Γεώργιος Κρέτσιμος (Δυτ. Αττικής)

4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

17:15 ΑΕΛ-ΑΕΚ

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αντώνιος Δίπλαρης (Καρδίτσας), Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας)

4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

19:00 Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)

4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Ευβοίας)

19:30 Ολυμπιακός-Λαμία

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας)

4ος: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
19:30 Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Νικόλας Σάββας (Σερρών), Σταύρος Σίπκας (Σάμου)

4ος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)

 

Πηγή: sport24.gr

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ