Πέμπτη, 31 Ιανουάριος 2019 13:51

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Την Κυριακή το Κυπαρισσία – Απόλλωνας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Με τα παιχνίδια της 17ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής.

Ο πρωτοπόρος Α.Ο. Διαβολιτσίου θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς και έτσι ο Απόλλωνας Καλαμάτας είναι υποχρεωμένος να πάρει το διπλό στην Κυπαρισσία ώστε να διατηρηθεί σε απόσταση 4 βαθμών από την κορυφή. Ο ιστορικός σύλλογος θα φιλοξενηθεί την Κυριακή από τον ΑΟΚ στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής.

Στην Α1 τοπική οι συγκάτοικοι στο ρετιρέ της βαθμολογίας Μεθώνη και Καλό Νερό αγωνίζονται εκτός έδρας με Φυτεια και Πεταλίδι, αντίστοιχα στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής. Στη Β’ τοπική θα γίνει η 15η αγωνιστική και στους δύο ομίλους και στη Γ’ τοπική η 11η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Ολυμπιακός Ανάληψης – Ομόνοια

Γήπεδο Μεσσήνης

Σπερχογεία – Εράνη

Γήπεδο Σπερχογείας ‘’Πέτρος Γεωργανάς’’

 

Κυριακή

 

Κυπαρισσία – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Πανθουριακός

Γηπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

ΑΕ Μάνης – Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Ανδρούσα – ΑΕ Αβίας

Γήπεδο Ανδρούσας

Τσικλητήρας Πύλου – Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Πύλου

Διαβολίτσι – ΑΟ Φαραί 3-0 (α.α)

* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Χανδριναϊκός – Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Σουληναρίου

Ηρακλής Κυπαρισσίας – Παπφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Μιλτιάδης – Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας

 

Κυριακή

 

Απόλλωνας Πεταλιδίου – Καλό Νερό

Γήπεδο Πεταλιδίου

Ακρίτας Κορώνης – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Κορώνης

ΑΟ Φυτειάς – Μεθώνη

Γήπεδο ‘’Παναγιώτης Μπαχράμης’’

Δώριο – Ασπρόχωμα 3-0 (α.α)

* Όλοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ, εκτός από το ΑΟ Φυτειάς – Μεθώνη που θα ξεκινήσει στςι 6 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

Α’ όμιλος

 

Σάββατο

 

Πατίστα – Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

 

Κυριακή

 

Αίαντας Καλαμάτας – ΑΠΣ Άρις

Γήπεδο ‘’Παναγιώτης Μπαχράμης’’

Ατρόμητος Πλατύ – Άμφεια

Γήπεδο Μικρομάνης

 

Δευτέρα

 

Μεσσηνιακός – Νέος Άρις

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

ΑΕ Γαργαλιάνων – Αστέρας Αρφαρών 0-3 (α.α)

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

* Όλες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Β’ όμιλος

 

Σάββατο

 

Βλαχόπουλο – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Βλαχόπουλο

Δόξα Καλαμάτας – ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Κεραυνός Καλαμάτας – Νέδουσα

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

 

Κυριακή

 

Λεϊκα – Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Δαναός – Πανιώνιος Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Εθνικός Καλαμάτας – Λογγά 0-3 (α.α)

Ρεπό: Καλλιθέα

* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ, εκτός από το Κεραυνός Καλαμάτας – Νέδουσα που θα αρχίσει στις 6 μ.μ

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

Κυριακή

ΠΑΟΚ – Πανευαϊκός

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ

Ίκαρος – Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 12 μ.μ

Στενωσιά – Νέστωρας Πύλου

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ

Ερμής Καλαμάτας – Λέοντες 3-0 (α.α)

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ