Σάββατο, 01 Φεβρουάριος 2014 14:40

Ισόπαλος χωρίς τέρματα ο Μεσσηνιακός με το Μεσολόγγι

Με το... αριστερό μπήκε στο δεύτερο γύρο της Γ' εθνικής ο Μεσσηνιακός, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα με το Μεσολόγγι.

Οι Καλαματιανοί ήταν μέτριοι έως κακοί στο πρώτο ημίχρονο και βελτιωμένοι στην επανάληψη, όπου μετά το 65' πίεσαν έντονα για το γκολ, αλλά η Α.Ε. Μεσολογγίου με σωστή αμυντική τακτική κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Κάτι που ήταν και το βασικό της μέλημα. Στο πρώτο ημίχρονο μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Μεταξούλη και ο Μεσσηνιακός ισοφάρισε τα.. δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο με τον Τσουκάλη.

Να σημειωθεί ότι από το 80' η ΑΕΜ έπαιξε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντζιμάνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Τέλος στο ματς 0-0.

92' Κίτρινη κάρτα στον Ζέρβα, αλλά και στον Φίλαι.

91' Τρίτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Ζέρβας στη θέση του Μιχαλόπουλου.

Συμπληρώσαμε 90 λεπτά, πάντα 0-0, με το Μεσσηνιακό να πιέζει έντονα.

87' Αλλαγή για το Μεσολόγγι ο Μπούρος στη θέση του Μεταξούλη.

Παραμένει το 0-0.

83' Αλλαγή για το Μεσσηνιακό. Ο Σπανός στη θέση του Ταχματζίδη.

80' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ντζιμάνη για φάουλ στον Αργυρόπουλο. Με 10 παίκτες θα συνεχίσουν οι φιλοξενούμενοι.

75' Ο Μεσσηνιακός προσπαθεί για το γκολ που θα του δώσει τους τρεις βαθμούς. Το 0-0 όμως παραμένει.

73' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Φίλαι θα πάρει τη θέση του Αρώνη.

72' Σέντρα - σουτ Τσουκάλη από δεξιά, η μπάλα παίρνει φάλτσο χτυπά στο δοκάρι και καταλήγει άουτ.

69' Ο Νάκος μπήκε μέσα στην περιοχή και παρά την πίεση του Κουρεντζή πλάσαρε, αλλά ο Μπεγέτης έκοψε σωτήρια σε κόρνερ μπροστά από τον γκολκίπερ.

66' Σουτ Ταχματζίδη από το ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Ζέρβας σε κόρνερ.

Ο Μεσσηνιακός ψάχνει το γκολ και έχει ανεβάσει την απόδοσή του.

64' Κόρνερ Ταχματζίδη, κεφαλιά Τσουλάκου, η μπάλα λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

62΄Πρώτη αλλαγή για το Μεσσηνιακό. Ο Νινιός στη θέση του Χελά.

61' Κίτρινη κάρτα στον Ντζιμάνη.

60' O Tσουλάκος βρέθηκε σε θέση βολής, ο Λίτσος φάνηκε να τον κρατάει, αλλά ο ρέφερι έδειξε παίζετε και το κοντινό σουτ του επιθετικού του Μεσσηνιακού απέκρουσε σε κόρνερ ο Ζέρβας.

54' Κίτρινη κάρτα στον Νάκο.

Φθάσαμε στο 53' χωρίς κάτι αξιόλογο μπροστά από τις δύο εστίες στο δεύτερο ημίχρονο.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο Μεσσηνιακός οφείλει να βελτιωθεί στο δεύτερο ημίχρονο αν θέλει να νικήσει, καθώς έχει μεν κατοχή μπάλας, όχι όμως ευκαιρίες.

Τελειώνει το ημίχρονο 0-0.

39' Κίτρινη κάρτα στον Κουρεντζή.

33' Κόρνερ Νάκου, κεφαλιά Μεταξούλη η μπάλα στο δοκάρι! Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να ανοίξουν το σκορ.

30' Σουτ Αρώνη από καλή θέση μπλοκάρει ο Κυριακόπουλος.

Συμπληρώσαμε  20 λεπτά. Ο Μεσσηνιακός έχει την εδαφική υπεροχή, χωρίς όμως να απειλεί.

Το ρολόι δείχνει το 12ο λεπτό και το 0-0 παραμένει. Ο Μεσσηνιακός προσπαθεί να βρει διαδρόμους για την αντίπαλη εστία με την Α.Ε. Μεσολογγίου να αμύνεται καλά μέχρι τώρα.

6' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για το Μεσσηνιακό. Ο Χελάς σέντραρε από δεξιά και με τον γκολκίπερ εκτός εστίας, ο Βιτάλι πήρε την κεφαλιά στο β' δοκάρι, αλλά ο Ζέρβας πρόλαβε και επέστρεψε και απέκρουσε σωτήρια.

3' Κίτρινη κάρτα στον Ταχματζίδη.

Πρώτο σουτ στο ματς από τον Νάκο περνά άουτ από το κάθετο δοκάρι.

Σέντρα στο ματς.

Ολα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

MΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Κυριακόπουλος, Τσουκάλης, Δασκαλάκης, Κουρεντζής, Μπιμπίρης, Μπεγέτης, Αργυρόπουλος, Ταχματζίδης, Βιτάλι, Τσουλάκος, Χελάς.

Α.Ε. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ Ζέρβας, Αρώνης, Ανυφαντής, Λίτσος, Μπαλαούρας, Δενδρινός, Μεταξούλης, Ντζιμάνης, Καβαλάρης, Νάκος, Μιχαλόπουλος.

Με το... δεξί θέλει να μπει ο Μεσσηνιακός στο δεύτερο γύρο της Γ' εθνικής. Η καλαματιανή ομάδα θα υποδεχτεί στις 3 το μεσημέρι το Μεσολόγγι με στόχο τη νίκη που θα τη διατηρήσει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Για το ματς θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση.