ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Κυπελλούχος στα πέναλτι η Κυπαρισσία!

(Ε) Χρονόπουλος απόκρουση

(Κ) Στρέπι 4-2

(Ε) Κόλλιας 4-3

(Κ) Μιτρόφ 5-3

120' Τελείωσε 1-1 και η παράταση.... πάμε στην διαδικασία των πέναλτι όπου θα αναδειχθεί ο κυπελλούχος!

113' Ο Στρέπι έκανε την κοντική κεφαλιά, σωτήρια απόκρουση του Αθανασόπουλου σε κόρνερ. Δεύτερη κλασική ευκαιρία για την Κυπαρισσία μέσα σε ένα λεπτό!

112' Ο Σούπουλι έκανε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, κόντραρε σε αμυντικό και πέρασε λίγο έξω, κόρνερ.

107' Απίστευτη ευκαιρία η Εράνη. Πάσα Ασημακόπουλου στον Κόλλια αυτός βρέθηκε απέναντι στον Ντουγερόγλου αλλά πλάσαρε άουτ.

105' Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης, παραμένει το 1-1.

104' Φοβερό σουτ από 30 μέτρα από τον Γιαννόπουλο, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Δεύτερο δοκάρι για την Κυπαρισσία στο ματς.

91' Ξεκίνησε η παράταση

90' Τελείωσε με 1-1 η κανονική διάρκεια του τελικού... πάμε σε παράταση

78' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η Εράνη με τον Χρονόπουλο! Ο Κώτσος εκτέλεσε φάουλ και ο Χρονόπουλος με κεφαλιά ισοφάρισε, λάθος έξοδος του Ντουγερόγλου που φέρει ευθύνη

74' Αλλαγή για την Κυπαρισσία, ο Σιγέρης στη θέση του Μητρόπουλου

68' Κίτρινες σε Γιάννη και Κιούτακ

58' Φάουλ του Κώτσου, γυριστή κεφαλιά του Κιούτακ όμως μπλόκαρε ο Ντουγερόγλου

56' Δοκάρι η Κυπαρισσία! Πάσα του Στρέπι στον Μητρόπουλο που σούταρε από αριστερά όμως η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

47' Σέντρα Μανδραπήλια, προβολή του Μητρόπουλου, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45' Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, 1-0 η Κυπαρισσία με το γκολ του Στρέπι στο 26'.

38' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Κόλλια της Εράνης.

26' ΓΚΟΛ 1-0 η Κυπαρισσία με κεφαλιά του Στρέπι μετά από κόρνερ του Λυδιώτη!

20' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την Εράνη! Χτύπησε ο Μοροσάνου και την θέση του πήρε ο Αναστασόπουλος

18' Πάντα στο 0-0 σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι στο ξεκίνημα του, με την Εράνη να έχει χάσει πάντως την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 8'

8' Πολύ μεγάλη ευκαιρία η Εράνη! Μετά από σουτ του Κιούτακ η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού και στρώθηκε στον Κόλλια ο οποίος βρέθηκε απέναντι στον Ντουγερόγλου και έκανε το δυνατό σουτ, όμως ο γκολκίπερ της Κυπαρισσίας απόκρουσε εντυπωσιακά

18.12 μ.μ. Ξεκίνησε ο τελικός

18.07 μ.μ. Στο γήπεδο βρίσκεται και ο πρόεδρος της ΕΠΣΜ Αριστείδης Σταθόπουλος

18.07 μ.μ. Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του προέδρου του Καλού Νερού Παναγιώτη Γκόγκα.

18.05 μ.μ. Οι ομάδες μπήκαν στο γήπεδο μαζί με την Φιλαρμονική και σε λίγα λεπτά θα γίνει η σέντρα του τελικού

18.02 μ.μ. Κατέμεστη η εξέδρα του Αθλητικού Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία.

18.00 μ.μ. Οπως ανακοινώθηκε ο αγώνας θα είναι αφιερωμένος στη μνήμη του αδικοχαμένου προέδρου του Καλού Νερού Παναγιώτη Γκόγκα.

17.55 μ.μ. Οι συνθέσεις των ομάδων...

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ Ντουγερόγλου, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Μανδραπήλιας, Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Μιτρόφ, Ντιόπ, Στρέπι, Μητρόπουλος, Παναγόπουλος.

Στον πάγκο είναι οι Δαλαβούρας, Σιγέρι, Σταματόπουλος, Μπίζος, Ζαφείρης, Σουπούλι, Κωνσταντόπουλος.

ΕΡΑΝΗ Αθανασόπουλος, Μπεγκελτζής, Αλμπαν, Μιχαλακόπουλος, Γιάννης, Μοροσάνου, Κιούτακ, Αλεξανδρόπουλος, Κώτσος, Κόλλιας, Χρονόπουλος.

Στον πάγκο είναι οι Αναστασόπουλος, Νικολόπουλος, Ασημακόπουλος, Βασιλόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Χότι, Φαρμάκης.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Τσεκούρας, με βοηθούς την Αθανασόπουλου και τον Αδαμόπουλο. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ψηλοπαναγιώτης.

Στις 6 μ.μ. θα ξεκινήσει στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία ο τελικός του Κυπέλλου Μεσσηνίας. Το τρόπαιο θα διεκδικήσουν η Κυπαρισσία και η Εράνη.