Πέμπτη, 24 Οκτώβριος 2019 15:35

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα στις τρεις κατηγορίες - Παραμένει κλειστό το "Π. Μπαχράμης"

Γράφτηκε από τον

 

 

Το πρόγραμμα για τους αγώνες του Σαββατοκύριακου σε Α’ Α1 και Β τοπική γνωστοποίησε χθες η ΕΠΣΜ, προχωρώντας σε αλλαγές, καθώς το “Π. Μπαχράμης” δεν είναι έτοιμος προς χρήση.

Στο γήπεδο έχει μπει νέος τάπητας, αλλά οι εργασίες δεν έχουν ολοκληρωθεί και έτσι η Ενωση όρισε σε άλλα γήπεδα τα ματς που επρόκειτο να γίνουν εκεί.

Συγκεκριμένα το Ηρακλής Καλαμάτας – Ηρακλής Κυπαρισσίας θα γίνει στο Ασπρόχωμα, το Νέδουσα – Λέικα στο γήπεδο της Δυτικής Παραλίας, όπως επίσης και το Θύελλα Παραλίας – Βλαχόπουλο.

Από εκεί και πέρα αναβλήθηκε ο αγώνας Α.Ο. Φαραί – Δόξα Καλαμάτας, ενώ το ΠΑΣ Ράχης – Θύελλα Μερόπης θα φιλοξενηθεί στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ.

Τέλος, ο αγώνας Νέστωρ Πύλου – Καλλιθέα δεν θα γίνει στην Πύλο, αλλά στο γήπεδο της Μεθώνης.

Στην Α’ τοπική θα διεξαχθεί η 5η αγωνιστική όπου ξεχωρίζει το ντέρμπι Κυπαρισσία – Πανθουριακός. Η Α1 τοπική θα συνεχιστεί με την 4η αγωνιστική και η Β’ τοπική με τη 2η αγωνιστική και στους 3 ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

5η αγωνιστική

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Κυπαρισσία – Πανθουριακός

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Σπερχογεία – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Σπερχογείας

Κυριακή 27 Οκτωβρίου

Εράνη – Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Φιλιατρών

Ακρίτας Κορώνης – Μεθώνη

Γήπεδο Σουληναρίου

Ανδρούσα – Τσικλητήρας Πύλου

Γηπεδο Ανδρούσας

Πάμισος – Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Μεσσήνης

Τέλος Αγρας – Καλό Νερό

Γήπεδο Γαργαλιάνων

Α.Ε. Μάνης – Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Κάμπου

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

4η αγωνιστική

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Ηρακλής Καλαμάτας - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Ασπροχώματος

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Πεταλιδίου

Δώριο - Πανιώνιος Καλαμάτας

Γήπεδο Δωρίου

Ομόνοια - Α.Ο. Φυτειάς

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Νέος Αρις – Χανδριναϊκός

Γήπεδο Αρις

Κυριακή 27 Οκτωβρίου

Παπαφλέσσας Χώρας - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Χώρας

Αστέρας Αρφαρών - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Αρφαρών

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

2η αγωνιστική

1ος όμιλος

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Πατίστα – Κεραυνός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Κυριακή 27 Οκτωβρίου

ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας – Αίαντας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Μεσσηνιακός – Ικαρος

Γήπεδο Μεσσηνιακού

Νέδουσα – Α.Ο. Λεϊκων

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

2ος όμιλος

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Ατρόμητος Πλατύ – Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο Μικρομάνης

Νίκη Πλάτης – Παπαφλέσσας Αμφειας

Νέο γήπεδο Φιλιατρών

Πανευαϊκός – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας

Κυριακή 27 Οκτωβρίου

ΠΑΣ Ράχης – Θύελλα Μερόπης

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΟ Καλαμάτας

Γήπεδο Κοπανακίου

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ, εκτός από το ΠΑΣ Ράχης – Θύελλα Μερόπης (11.30 π.μ.)

 

3ος όμιλος

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Ακαδημία Πάμισος – Στενωσιά

Γήπεδο Μεσσήνης

Νέστωρ Πύλου – Καλλιθέα

Γήπεδο Μεθώνης

Κυριακή 27 Οκτωβρίου

Θύελλα Παραλίας – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Α.Ε. Λογγάς – Δαναός

Γήπεδο Λογγάς

Πράσινα Πουλιά – Μιλτιάδης

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Ρεπό: Εθνικός Καλαμάτας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ. με εξαίρεση το Θύελλα Παραλίας – Βλαχόπουλο που θα αρχίσει στις 12 το μεσημέρι.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ