Σάββατο, 26 Οκτώβριος 2019 13:30

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Δεύτερη αγωνιστική με 13 ματς το Σαββατοκύριακο

Γράφτηκε από τον

Με... προβλήματα ξεκίνησε την περασμένη εβδομάδα το πρωτάθλημα της Β' τοπικής, καθώς ο αγώνας Δόξα Καλαμάτας - Νέδουσα αναβλήθηκε λόγω του ότι το γήπεδο "Π. Μπαχράμης" δεν είναι ακόμα έτοιμο και δεν θα είναι ούτε αυτό το Σαββατοκύριακο.

Ακόμα δεν κατέβηκε ο Εθνικός Καλαμάτας στο ματς με την Ακαδημία Πάμισος, η οποία πήρε στα χαρτιά τους τρεις βαθμούς.

Ετσι έγιναν 13 συνολικά αναμετρήσεις στους 3 ομίλους, με απολογισμό 4 νίκες των γηπεδούχων, ισάριθμες των φιλοξενούμενων και πέντε ισοπαλίες.

Στον πρώτο όμιλο δεν νίκησε κανένας γηπεδούχος (2 ισοπαλίες, 2 διπλά), στον δεύτερο κανένας φιλοξενούμενος (2 άσοι, 3 ισοπαλίες) και στον τρίτο δεν σημειώθηκε καμία ισοπαλία (2 άσοι και 2 διπλά).

Η δεύτερη αγωνιστική περιλαμβάνει 13 αναμετρήσεις, μιας και αναβλήθηκε το ματς του 1ου ομίλου ανάμεσα στον Α.Ο. Φαραί και τη Δόξα Καλαμάτας, που δεν έχουν δώσει ακόμα αγώνα.

Η Δόξα δεν έπαιξε όπως προαναφέραμε ούτε στην πρεμιέρα, ενώ ο Α.Ο. Φαραί είχε ρεπό. Ακόμα αναβλήθηκε και ο αγώνας του ΑΠΣ Αρι με τον Αίαντα για τον 1ο όμιλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Πατίστα – Κεραυνός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Κουρτέσης,Α. Μιχαλόπουλος, Καμάι

Κυριακή

Μεσσηνιακός – Ικαρος

Γήπεδο Μεσσηνιακού

Γ. Μιχαλόπουλος, Α. Μιχαλόπουλος, Π. Νικολόπουλος

Νέδουσα – Α.Ο. Λεϊκων

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Αράπης, Καμάι, Χαρμπούτ

Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Ατρόμητος Πλατύ – Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο Μικρομάνης

Διακουμάκος, Μπασιλάρης, Κασκάνης

Νίκη Πλάτης – Παπαφλέσσας Αμφειας

Νέο γήπεδο Φιλιατρών

Βοσνάκης, Αντωνόπιυλος, Ηλιοπούλου

Πανευαϊκός – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας

Σταυρόπουλος, Χαλκιαδάκη, Χαρμπούτ

Κυριακή

ΠΑΣ Ράχης – Θύελλα Μερόπης

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Τσουλάκος, Ρηγοπούλου, Ρηγόπουλος

Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΟ Καλαμάτας

Γήπεδο Κοπανακίου

Βοσνάκης, Ηλιοπούλου, Μπασιλάρης

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ, εκτός από το ΠΑΣ Ράχης – Θύελλα Μερόπης (11.30 π.μ.).

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Ακαδημία Πάμισος – Στενωσιά

Γήπεδο Μεσσήνης

Μπουρίκας, Γ. Μιχαλόπουλος, Μαλαπάνη

Νέστωρ Πύλου – Καλλιθέα

Γήπεδο Μεθώνης

Τάγαρης, Λιανός, Παναγιωτόπουλος

Κυριακή

Θύελλα Παραλίας – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Αντωνόπουλος, Αράπης, Κασκάνης

Α.Ε. Λογγάς – Δαναός

Γήπεδο Λογγάς

Η. Μπουρίκας, Παναγιωτόπουλος, Ταβουλαρέας

Πράσινα Πουλιά – Μιλτιάδης

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Σταυρόπουλος, Σωτηρόπουλος, Χαλκιαδάκη

Ρεπό: Εθνικός Καλαμάτας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ. με εξαίρεση το Θύελλα Παραλίας – Βλαχόπουλο που θα αρχίσει στις 12 το μεσημέρι.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ