Παρασκευή, 08 Νοέμβριος 2019 12:36

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Την Κυριακή το ντέρμπι Εράνη – Κυπαρισσία

Γράφτηκε από τον

 

Με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής.

Ξεχωρίζει το τριφυλιακό ντέρμπι ανάμεσα στην Εράνη και την Κυπαρισσία που θα διεξαχθεί την Κυριακή στις 3 το μεσημέρι στο γήπεδο των Φιλιατρών. Εράνη και ΑΟΚ διεκδικούν τον τίτλο και πέρα από το γόητρο το αποτέλεσμα στο μεταξύ τους ματς έχει μεγάλη βαθμολογική σημασία.

Ο πρωτοπόρος και αήττητος Πάμισος θα παίξει επίσης την Κυριακή στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου με αντίπαλο την Α.Ε. Αβίας.

Στην Α1 τοπική θα γίνει το διήμερο 9 και 10 Νοεμβρίου η 6η αγωνιστική, ενώ στη Β’ τοπική θα πραγματοποιηθεί η τέταρτη αγωνιστική και στους τρεις ομίλους. Να σημειωθεί ότι για μία ακόμα φορά έχουμε αλλαγές γηπέδων, αφού το “Π. Μπαχράμης” δεν είναι έτοιμο. Ετσι το ματς του Α.Ο. Φυτειάς με τη Θύελλα Χαρακοπιού θα γίνει στο Ασπρόχωμα, όπως και το ΠΑΣ Ράχης – Παπαφλέσσας Αμφειας.

Ο αγώνας Α.Ο. Φαραί – Κεραυνός θα γίνει στο γήπεδο της Δυτικής Παραλίας και το Νέδουσα – ΑΠΣ Αρις στη Σπερχογεία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

7η αγωνιστική

Σάββατο 9 Νοεμβρίου

Τέλλος Αγρας - Μεθώνη

Γήπεδο Γαργαλιάνων

Εθνικός Μελιγαλά - Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο Μελιγαλά

Καλό Νερό - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Κυριακή 10 Νοεμβρίου

Εράνη - Κυπαρισσία

Γήπεδο Φιλιατρών

Ανδρούσα - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Ανδρούσας

Πάμισος - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης

Σπερχογεία - Πανθουριακός

Γήπεδο Σπερχογείας

Α.Ε. Μάνης - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Κάμπου

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

6η αγωνιστικη

Σάββατο 9 Νοεμβρίου

Ομόνοια - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Νέος Αρις - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Αριος

Α.Ο. Φυτειάς - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Ασπροχώματος

Κυριακή 10 Νοεμβρίου

Αστέρας Αρφαρών - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Αρφαρών

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Πεταλιδίου

Δώριο - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Δωρίου

Πανιώνιος Καλαμάτας - Χανδριναϊκός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

4η αγωνιστική

1ος όμιλος

Σάββατο 9 Νοεμβρίου

Α.Ο. Φαραί – Κεραυνός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Κυριακή 10 Νοεμβρίου

Νέδουσα – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Πατίστα – Μεσσηνιακός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11.30 π.μ.

Αναγέννηση Παραλίας – Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Δευτέρα 11 Νοεμβρίου

Λέικα – Ικαρος

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Ρεπό: Αίαντας

 

2ος όμιλος

Σάββατο 9 Νοεμβρίου

Νίκη Πλάτης – Πανευαϊκός

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου – Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας – Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Κυριακή 10 Νοεμβριου

ΠΑΣ Ράχης – Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – ΠΑΟΚ

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Ρεπό: Ερμής Καλαμάτας

 

3ος όμιλος

Σάββατο 9 Νοεμβρίου

Ακαδημία Πάμισος – Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Πράσινα Πουλιά – Στενωσιά

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Καλλιθέα – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Κυριακή 10 Νοεμβρίου

Νέστωρ Πύλου – Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Ρεπό: Δαναός

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ