Σάββατο, 21 Δεκέμβριος 2019 12:18

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Δράση και στους τρεις ομίλους στη 10η αγωνιστική

Γράφτηκε από τον

 

Με την 10η αγωνιστική θα κάνει φινάλε το σαββατοκύριακο στο 2019 η Β’ τοπική με αγωνιστική δράση και στους τρεις ομίλους.

Στον πρώτο όμιλο πάντως δύο ματς αναβλήθηκαν ύστερα από αιτήματα των ομάδων. Πρόκειται για τις αναμετρήσεις Μεσσηνιακός – Δόξα Καλαμάτας και Αίαντας – Νέδουσα Αλαγονίας. Αυτά τα ματς θα διεξαχθούν την Τετάρτη 8 Ιανουαρίου.

Στον πρώτο όμιλο ο δεύτερος Πατίστα έχει ρεπό, ενώ η τρίτη Αναγέννηση Παραλίας παίζει εκτός με τον Ικαρο.

Στον δεύτερο όμιλο ο πρωτοπόρος ΠΑΣ Ράχης αγωνίζεται στη Μικρομάνη με τον Ατρόμητο Πλατύ, ενώ η δεύτερη Θύελλα Μερόπης έχει πιο εύκολο έργο μιας και παίζει εκτός έδρας με τον αδύναμο Πανευαϊκό.

Μακριά από την έδρα του με αντίπαλο τον Ερμή Καλαμάτας αγωνίζεται και ο τρίτος της κατάταξης Διαγόρας Κοπανακίου.

Τέλος, στον τρίτο όμιλο η πρωτοπόρος Α.Ε. Λογγάς φιλοξενεί τα Πράσινα Πουλιά που βρίσκονται στην 3η θέση και θέλει να κάνει ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση της πρωτιάς.

Η δεύτερη Καλλιθέα παίζει στην έδρα της Στενωσιάς και έχει τον πρώτο λόγο για να πάρει τη νίκη, ενώ ο Δαναός φιλοξενεί τον Νέστορα Πύλου.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

1ος όμιλος

Σάββατο21/12

Κεραυνός - Λέικα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Καρβούνης, Τσουλάκος, Γαϊτάνης

Ικαρος - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 7 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Ταβουλαρέας, Καραμπέτσος

Κυριακή 22/12

 ΑΠΣ Αρις - A.O. Φαραί

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Αράπης, Κομπιλίρης, Κουταβάς

Μεσσηνιακός - Δόξα Καλαμάτας αναβάλλεται

Αίαντας – Νέδουσα αναβάλλεται

Ρεπό: Πατίστα

 

2ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Παπαφλέσσας Αμφειας – Παναθηναϊκός

Γήπεδο Σπερχογείας “Π. Γεωργανάς”, 3 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Μπαρδής, Σωτηρόπουλος

Ατρόμητος Πλατύ - ΠΑΣ Ράχης

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Καυκάς, Τσοπανάκης, Γάκης

Πανευαϊκός - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.Τ

Τσαούση, Παναγιωτόπουλος, Κουταβάς

Κυριακή 22/12

ΠΑΟΚ - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Κασκάνης, Η. Ρηγόπουλος, Δ. Ρηγοπούλου

Ερμής - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

Η. Μπουρίκας, Σ. Τσαούση, Ε. Τσαούση

 

3ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Στενωσιά - Καλλιθέα

Γήπεδο Σουληναρίου

Μπουρίκας, Τζεμαλάι, Μιχαλόπουλος

Θύελλα Παραλίας - Μιλτιάδης

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Κουρτέσης, Μαλαπάνη, Ε. Τσαούση

Κυριακή 22/12

Α.Ε. Λογγάς - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Λογγάς

Κασκάνης, Ε. Τσαούση, Μιχαλόπουλος

Δαναός - Νέστωρ Πύλου

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ

Σερεμέτης, Ταβουλαρέας, Π. Νικολόπουλος

Βλαχόπουλο – Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α.)

* Στις 3 το απόγευμα θα αρχίσουν και τα 4 ματς του 3 ομίλου.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ