Πέμπτη, 06 Φεβρουάριος 2020 17:15

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το Σάββατο το ντέρμπι Απόλλωνας - Κυπαρισσία

Γράφτηκε από τον

Το Σάββατο θα διεξαχθεί το μεγάλο ντέρμπι στην 18η αγωνιστική της Α’ τοπικής ανάμεσα στον πρώτο (μαζί με τον Πάμισο) και αήττητο Απόλλωνα Καλαμάτας και την 4η της βαθμολογίας Κυπαρισσία, η οποία μετρά εννέα σερί νίκες!

Ενα ματς που θα κρίνει πολλά στη μάχη του τίτλου, με δεδομένο ότι τις δύο ομάδες χωρίζουν τέσσερις βαθμοί. Το ντέρμπι θα ξεκινήσει στις 3.30 μ.μ. στο γήπεδο του Ασπροχώματος. Την ίδια μέρα και ώρα, θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Μεσσηνιακού και το έτερο ντέρμπι της αγωνιστικής μεταξύ του φορμαρισμένου και τρίτου στη βαθμολογία Πανθουριακού και της 6ης Εράνης.

Ο Πάμισος αγωνίζεται την Κυριακή εκτός έδρας με αντίπαλο τον Εθνικό Μελιγαλά.

Στην Α1 τοπική η πρωτοπόρος Ομόνοια θα φιλοξενηθεί στο ‘Π. Μπαχράμης” από τον Α.Ο. Φυτειάς για την 17η αγωνιστική.

Στη Β’ τοπική θα διεξαχθεί η 14η αγωνιστική και στους τρεις ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Πανθουριακός – Εράνη

Γήπεδο Μεσσηνιακού

Τσικλητήρας Πύλου – Μεθώνη

Γήπεδο Πύλου

Απόλλωνας Καλαμάτας – Κυπαρισσία

Γήπεδο Ασπροχώματος

Κυριακή

Ολυμπιακός Ανάληψης – Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Μεσσήνης

Καλό Νερό – Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Α.Ε. Μάνης – Ανδρούσα

Γήπεδο Κάμπου

Εθνικός Μελιγαλά – Πάμισος

Γήπεδο Μελιγαλά

Τέλλος Αγρας – Σπερχογεία

Γήπεδο Γαργαλιάνων

* Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Ηρακλής Κυπαρισσίας – Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

ΑΕΚ Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Κυριακή

Θύελλα Χαρακοπιού - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Κορώνης

Πανιώνιος Καλαμάτας – Δώριο

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Χανδριναϊκός - Νέος Αρις

Γήπεδο Σουληναρίου

Α.Ο. Φυτειάς – Ομόνοια

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

* Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ. εκτός από το Α.Ο. Φυτειάς – Ομόνοια (6.30 μ.μ.)

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο

Μεσσηνιακός – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

Κυριακή

Πατίστα – Αίαντας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.

Νέδουσα – Ικαρος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Δευτέρα

Λέικα – Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Kεραυνός

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΟΚ

Γήπεδο Κοπανακίου, 3.30 μ.μ.

Πανευαϊκός – Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Νίκη Πλάτης – Ερμής Καλαμάτας

Νέο γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

ΠΑΣ Ράχη – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Καλλιθέα – Μιλτιάδης

Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

Ακαδημία Πάμισος – Δαναός

Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

Θύελλα Παραλίας – ΑΕ. Λογγάς

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Νέστωρ Πύλου – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.

Πράσινα Πουλιά – Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α)

Ρεπό: Στενωσιά

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ