Δευτέρα, 04 Οκτώβριος 2021 14:14

Α.Ε. ΑΒΙΑΣ – ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 2-8: Καταιγιστική η Θουρία στον Κάμπο!

Επιβλητική νίκη σημείωσε χθες ο Πανθουριακός στην πρεμιέρα της Α’ τοπικής, συντρίβοντας με 8-2 την Αβία στο γήπεδο του Κάμπου!

Η ομάδα της Θουρίας επιβεβαίωσε με το... καλημέρα τις υψηλές βλέψεις που έχει, ενώ από την άλλη η Αβία προέβαλε αντίσταση μόνο στο πρώτο μέρος.
Το σκορ άνοιξε στο 12’ ο Κακαλής με σουτ και πέντε λεπτά αργότερα ο Αθανασόπουλος με πλασέ έκανε το 0-2.
Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 στο 22’ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Δ. Κορμπής και στο οποίο υπέπεσε ο Οδεμισιώτης.
Το 1-2 ήταν και σκορ ημιχρόνου, με την ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου όμως να πατάει... γκάζι στο δεύτερο.
Στο 47’ ο Γεωργιόπουλος με κεφαλιά έγραψε το 1-3 και τρία λεπτά αργότερα ο Αθανασόπουλος με σουτ έκανε τέσσερα τα τέρματα της ομάδας του.
Ο ίδιος παίκτης στο 58’ έγραψε το 1-5 με σουτ, κάνοντας χατ τρικ. Στο 67′
ο Δ. Κορμπής μείωσε για την Αβία σε 2-5 με εκτέλεση φάουλ.
Ομως η ομάδα της Θουρίας δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και πέτυχε άλλα τρία γκολ μέχρι το φινάλε...
Στο 77’ ο Κουρούπης με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-6 και ο Βασιλόπουλος επίσης με πέναλτι στο 84’ έκανε το 2-7.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 90’ και πάλι ο Κουρούπης με σουτ.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ρέκκας, με βοηθούς τους Μπαρδή και Ταγάρη.
Α.Ε. ΑΒΙΑΣ: Χριστόπουλος, Αποστολίδης, Μπουζαλάς, Αθ. Καρδάσης, Παπανικολόπουλος, Τσουκαλάς, Π. Καρδάσης, Στ. Τσουλάκος, Δ. Τσουλάκος, Δ. Κορμπής, Γεωργουλέας.
ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Κόκκαλης, Κακαλής (65’ Ράπτης), Σταματελόπουλος, Οδεμισιώτης (75’ Δημόπουλος), Μπαστακός, Γεωργιόπουλος, Καλογερόπουλος, Βασιλόπουλος (75’ Γιαννακόπουλος), Αθανασόπουλος (58’ Κουρούπης), Ζαραφέτας, Πουλάκος (65’ Μιχαλέας).