Τετάρτη, 01 Δεκεμβρίου 2021 17:12

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Σπουδαίες προκρίσεις για Μάνη και Πάμισο - Στα πέναλτι πέρασε η Ανάληψη

Εγιναν γνωστές οι τέσσερις πρώτες ομάδες που συνεχίζουν στους “8” του Κυπέλλου Μεσσηνίας...

Η Μάνη που βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα επικράτησε με 4-1 της Εράνης, ανατρέποντας μάλιστα και το σκορ! Από δύο γκολ για την ομάδα του Τάκη Δρούγα πέτυχαν οι Μπέρμπερη και Χελάς.
Στην Κορώνη ο Ακρίτας προηγήθηκε στο πρώτο μέρος, αλλά ο Πάμισος ισοφάρισε στο δεύτερο και το ματς πήγε στην παράταση. Εκεί οι νησιώτες πέτυχαν δύο γκολ, διαμόρφωσαν το 1-3 και πήραν το εισιτήριο για τα προημιτελικά.
Στους Γαργαλιάνους ο Τέλλος Αγρας νίκησε με 1-0 την Ομόνοια με γκολ του νεαρού Λακριντή με πέναλτι, ενώ στην Κυπαρισσία ο Απόλλωνας Καλαμάτας επικράτησε του Καλού Νερού με 1-0 με σκόρερ τον Γιακουμή. Στο απογευματικό ματς η Ράχη νίκησε στο "Π. Μπαχράμης" την Αναγέννηση Παραλίας με 3-1 και ο Ολυμπιακός Ανάληψης πήρε την πρόκριση στα πέναλτι απέναντι στους Ερασιτέχνες Καλαμάτας με σκορ 5-4, με κανονική διάρκεια και παράταση να λήγουν δίχως σκορ (0-0). Στο τελευταίο ματς της ημέρας η Κυπαρισσία νίκησε εκτός έδρας τον Ηρακλή Καλαμάτας με 3-1.
Να σημειωθεί πως στα προημιτελικά θα γίνει νέα κλήρωση, η οποία δεν έχει οριστεί ακόμη.