Τετάρτη, 26 Ιανουάριος 2022 20:04

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Ισόπαλο 1-1 το ντέρμπι Ράχη - Αστέρας Αρφαρών

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ντέρμπι κορυφής της 12ης αγωνιστικής της Α1 τοπικής μεταξύ του ΠΑΣ Ράχης και του Αστέρα Αρφαρών, που ολοκληρώθηκε πριν λίγο στο "Π. Μπαχράμης".

Με αυτή την ισοπαλία η ομάδα των Αρφαρών διατηρήθηκε μόνη στην κορυφή με 29 βαθμούς, ενώ η Ράχη έχει 27. Στη 2η θέση με 28 βαθμούς ανέβηκε ο Ηρακλής Καλαμάτας που κέρδισε άνετα την Αναγέννηση Παραλίας. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στο 12' με πέναλτι του Μανωλόπουλου. Στο 35' όμως η καλαματιανή ομάδα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Ηλία Καπόγλη. Οι φιλοξενούμενοι που ήταν καλύτεροι μετά το 20λεπτο (είχαν και δοκάρι), με παίκτη παραπάνω πίεσαν στη συνέχεια και κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν στο 69' με κεφαλιά του Γιαννακόπουλου, ο οποίος είχε μπει αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα στο ματς.