Κυριακή, 14 Σεπτέμβριος 2014 15:50

H Καλαμάτα 1-0 την Κύμη, τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Με το δεξί μπήκε η Καλαμάτα στο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 1-0 της Κύμης στο Δημοτικό Στάδιο χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Τέλης Σαλαπάτας.

Τελικό 1-0 η Καλαμάτα.

89' Από μια κίτρινη σε Τσάτσο και Δήμου.

88' Κίτρινη στον Ζάρκο

87' Τρίτη αλλαγή και η Κύμη, ο Κούρτης στη θέση του Τσαλμά.

85' Φοβερή πάσα 40 μέτρων του Τσάτσου, ο Γεωργακόπουλος μπήκε στην περιοχή αλλά καθυστέρησε να πλασάρει και όταν το έκανε, ο Μπασινάς απόκρουσε

83' Κόρνερ του Τσάτσου, ο αμαρκάριστος Καλαντζής έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Μπασινά που μπλόκαρε.

77' Πάντα στο 1-0 στην Καλαμάτα. Σε άλλο ματς Βάρδα - Βύζας Μεγάρων 2-0

73' Συνδυασμός Καλαντζή - Τριάντου - Τσάτσου, ο Ζάρκος σούταρε άουτ

71' Κίτρινη στον Μαρτίνο.

69' Κλείνει τις αλλαγές η Καλαμάτα. Ο Τριάντος στη θέση του Ηλιόπουλου.

69' Δεύτερη αλλαγή και η Κύμη, ο Γεραντώνης στη θέση του Ζαχαράκη.

67' Ο Παναργειακός πλέον προηγείται 5-0 του Παναρκαδικού!

66' Σε άλλο ματς Λουτράκι - Αστέρας Μαγούλας 1-0

64' Γρήγορη αντεπίθεση της Καλαμάτας, ο Καλαντζής στον Τσάτσου που σούταρε λίγο άουτ.

63' Σε άλλο ματς, η Αχαϊκή ισοφάρισε την Ερμή Κιβερίου σε 1-1 με γκολ του Φούσουλα.

59' Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Καλαντζή, ο Γεωργακόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μπασινάς είχε καλή θέση και μπλόκαρε.

55' Δεύτερη αλλαγή η Καλαμάτα, ο Ζάρκος στη θέση του Χαρίτου. Για την Κύμη ο Ντούρμας βγήκε και μπήκε ο Λέτσος.

54' Ευκαιρία η Κύμη με τον Ντούρμας να σουτάρει από καλή θέση ελάχιστα άουτ.

54' Σε άλλο ματς Αχαίκή - Ερμής Κιβερίου 0-1 με γκολ του Δριμουρά στο 48'.

53' Ατομική προσπάθεια του Καλαντζή κόπηκε τελικά από τον Δημητρακόπουλο.

49' Κάθετη του Τσάτσου στον Ηλιόπουλο που πήγε να τριπλάρει τον Μπασινά, όμως ο γκολκίερ της Κύμης έδιωξε τελευταία στιγμή τη μπάλα με τα χέρια, αυτή κόντραρε ξανά στον Ηλιόπουλο και πέρασε άουτ.

46' Ξεκίνησε το β' μέρος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Αχαϊκή – Ερμής Κιβερίου 0-0
Πανελευσινιακός – Ζακυνθιακός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΟ Βάρδας – Βύζας Μεγάρων 0-0
ΠΑΟ Λουτρακίου – Αστέρας Μαγούλας 0-0
Παναργειακός – Παναρκαδικός 4-0

45' Tέλος πρώτου ημιχρόνου, 1-0 η Καλαμάτα με το γκολ του Σαλαπάτα στο 25'. Δυνατοι οι γηπεδούχοι μέχρι το 25' που πέτυχαν το γκολ, στην συνέχεια έπεσε αρκετά ο ρυθμός.

40΄ Πράγματι, βγαίνει ο Σαλαπάτας που δεν μπορεί να συνεχίσει και μπαίνει ο Γεωργακόπουλος.

37' Αχαϊκή – Ερμής Κιβερίου και Λουτράκι - Αστέρας Μαγούλας είναι στο 0-0 στο 37'

37' Ο σκόρερ Τέλης Σαλαπάτας έχει χτυπήσει και μάλλον θα αντικατασταθεί

25' γκοοολ 1-0 η Καλαμάτα. Σέντρα Καλαντζή ο Σαλαπάτας με κεφαλιά ανοίγει το σκορ!

22' Σε άλλο ματς Παναργειακός - Παναρκαδικός 1-0 από το 5' με απευθείας φάουλ του Μπρέσκα.

17' Φάουλ του Χαρίτου, ο Καλαντζής έπιασε την κεφαλιά αλλα μπλόκαρε ο Μπασινάς.

14' Στο ματς του 3ου ομίλου που ξεκίνησε νωρίτερα έχουμε τελικό αποτέλεσμα Πανελευσινιακός - Ζακυνθιακός 2-0.

11' Κίτρινη στον Κειτά

10' Πρώτη φάση για τους φιλοξενούμενους, ο Τσαλμάς εκτέλεσε ένα φάουλ από δεξιά, ο Ντούρμας πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας αλλά δεν την πρόλαβε και πέρασε άουτ.

7' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Σέντρα του Καλαντζή από αριστερά, ο Δημητρακόπουλος έκοψε την τελευταία στιγμή προ του Ηλιόπουλου.

2' Μεγάλη ευκαιρία η Καλαμάτα! Ο Λουμπαρδέας έβγαλε κάθετη πάσα στον Ηλιόπουλο που έσπασε το οφσάιτ και βρέθηκε απέναντι στον Μπασινά αλλά πλάσαρε άουτ!

1' Ξεκίνησε το ματς.

Ολα έτοιμα για τη σέντρα, περίπου 600 θεατές στο γήπεδο αυτή την ώρα.

Στις 5 μ.μ. ξεκινά στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας το παιχνίδι της "Μαύρης Θύελλας" με την Κύμη, στο πλαίσιο της πρεμιέρας της Γ' εθνικής.