Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022 19:21

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 2-1: Πρόκριση στην παράταση

Με γκολ που σημείωσε ο Βουγιουκλής στο 3ό λεπτό της παράτασης ο Ατρόμητος Πλατύ επικράτησε 2-1 της Αναγέννησης Παραλίας και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Στο 31’ οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ψυρρή και οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με γκολ που σημείωσε στο 37’ ο Αμαριωτάκης. Το 1-1 έμεινε μέχρι τη λήξη της κανονικής διάρκεια του αγώνα. Στο 3ό λεπτό της παράτασης, ο Βουγιουκλής που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και με αυτό το γκολ έδωσε την πρόκριση στον Ατρόμητο Πλατύ.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σκόρδος με βοηθούς διαιτητές τους Π. Νικολόπουλο, Αθανασά.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ: Στ. Ταχταμπάς, Κοντόπουλος, Βέργης, Λινάς, Βαλσαμάκης (93’ Χ. Ταχταμπάς), Λογκαράκης, Τσαγκάρης (67’ Γ. Ταχταμπάς), Ψυρρής(46’ Βουγιουκλής), Μουλιάτος, Γιαννακόπουλος, Δημέας.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Αντωνόπουλος, Παπαμικρουλέας (113’ Σκιαδόπουλος), Καραμάλης, Παπαγεωργίου (113’ Φιλόπουλος), Ψώνης, Τσακαλάκος, Νταβέας, Πανταζής (46’ Σεφεράσι), Αμαριωτάκης, Σταθόπουλος (77’ λ. τρ. Λικάι), Τσιρόλιας (62’ Σωτηράκος).