Πέμπτη, 15 Σεπτέμβριος 2022 10:41

ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑ – ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ 1-6: Νέα άνετη εκτός έδρας νίκη

Τον τίτλο του φαβορί επιβεβαίωσε ο Α.Ο Διαβολιτσίου (φωτό) νικώντας άνετα με 6-1 τη Φοινικούντα στο γήπεδο της Μεθώνης.

Οι τυπικά γηπεδούχοι άλλωστε αγωνίζονται στην Α1 (ανέβηκαν φέτος) και ο ΑΟΔ στη Γ’ εθνική. Το Διαβολίτσι, που την Κυριακή είχε κερδίσει με 5-0 την Α.Ε. Αβίας στον Κάμπο, ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 8’ με τον Ηλιόπουλο. Τρία λεπτά αργότερα ο Ζαραφέτας έκανε το 0-2 και στο 31’ ο ίδιος παίκτης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Φώτης Τομαράς μείωσε σε 1-3,. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι σκόραραν επίσης τρεις φορές. Στο 63’ και στο 68’ ο Βέλλης, ενώ το σκορ έκλεισε ο Πάγια στο 82’.

Το ματς διαιτήτευσε ο Πλακογιάννης με βοηθούς τους Βανικιώτη και Μιχαλόπουλο.
ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑ: Ψυχάρης, Κούβελας, Παπαδημητρίου, Τσώνης (46’ Π. Τομαράς), Φ. Τομαράς, Κοτσίρης (15’ Καραμπάτσος), Μπλάνας (68’ Στυλιανίδης), Κατσούλης, Γάλλος, Κυριόπουλος (65’ Τσέλιος), Μιχαήλ.
ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Καπατσώρης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Βέλλης, Δημητρίου (70’ Πάγια), Ζαραφέτας, Ηλιόπουλος, Τσιγαρίδης, Μουλιάτος, Γκελγκέρια.