Κυριακή, 21 Σεπτέμβριος 2014 13:16

ΒΥΖΑΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ στα Μέγαρα, σπουδαία εκτός έδρας νίκη της "Μαύρης Θύελλας" που κάνει το 2 στα 2 και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας. Η Καλαμάτα αιφνιδιάστηκε με γκολ από τη σέντρα αλλά κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι βγάζοντας ποιότητα και πάθος. Υποδεέστερος ο Βύζας.

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΒΥΖΑΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1-2

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ - ΒΑΡΔΑ 3-3

ΔΟΞΑ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ 0-0

ΑΟ ΚΥΜΗΣ - ΠΑΝΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 1-1

90+3' Κίτρινη κάρτα στον Πάππο για καθυστέρηση

90+1' Μπήκαμε στις καθυστερήσεις στα Μέγαρα. Τελικό αποτέλεσμα Ζακυνθιακός - Βάρδα 3-3

89' Τρίτη αλλαγή της "Μαύρης Θύελλας", ο Σκαρλάτος παίνριε τη θέση του Τσάτσου

86' Κάρτα στο Φούρναρη του Βύζαντα, για σκληρό φάουλ στον Γεωργακόπουλο

84' Ο Πάππος καθαρίζει μία δύκολη κατάσταση μπροστά στην εστία του μπλοκάροντας την μπάλα έπειται από προσπάθεια του Κολιόπουλου από αριστερά

80' Δέκα λεπτά ακόμα, ο ρυθμός έχει πέσει με τους παίκτες και των δύο ομάδων να στερεύουν σιγά σιγά από δυνάμεις. Η Καλαμάτα κρατά σχετικά εύκολα τη νίκη

78' Ο Αλεβίζος παίρνει τη θέση του Νταφόπουλου στη δεύτερη αλλαγή των γηπεδούχων

74' Ο Χαρίτος σούταρε ψηλά άουτ από κοντά χάνοντας σπουδαία ευκαιρία να "κλειδώσει" το τρίποντο για την Καλαμάτα

72' Μετά το 1-2 η ασπρόμαυρη ομάδα έχει ρίξει το ρυθμό της κι έχει δώσει μέτρα στους γηπεδούχους που προσπαθούν να απειλήσουν, χωρίς όμως επιτυχία μέχρι τώρα

70' Ο Γεωργακόπουλος παίρνει τη θέση του Ηλιόπουλου στη δεύτερη αλλαγή της "Μαύρης Θύελλας"

66' Στη θέση του Βασιλάκου ο Κολιόπουλος στην πρώτη αλλαγή του Βύζαντα. Σε άλλα ματς του ομίλου έχουμε Κύμη - Παναργειακός 1-1 και Ζακυνθιακός - Βάρδα 2-3

62' "Μαγική" μπαλιά του Χαρίτου στο Νιφορόπολο που γύρισε την μπάλα συρτά από δεξιά και ο Ηλιόπουλος με πλασέ στην κίνηση την έστειλε στα δίχτυα!

60' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-2 ο Ηλιόπουλος δίνει προβάδισμα στη "Μαύρη Θύελλα!

58' Πρώτη κίτρινη σε παίκτη της Καλαμάτας, για τον Μαρτίνο που έκανε σκληρό φάουλ στο Στρατάκη

56' Σουτ του Στρατάκη από το ύψος της περιοχής, ο Πάππος μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα

53' Πρώτη αλλαγή της Καλαμάτας, τη θέση του Ζάρκου παίρνει ο Χαρίτος

52' Κι άλλη κίτρινη κάρτα για παίκτη του Βύζαντα, τη βλέπει ο Βλάχος

50' Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Τσάτσου αναγκάζει τον Διαμαντή σε πολύ δύσκολη επέμβαση

47' Μεγάλη ευκαιρία του Βύζαντα με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Ο Παπαδόπουλος βρέθηκε αμαρκάριστος απέναντι στον Πάππο μετά από αδράνεια της Καλαματιανής άμυνας αλλά ο γκολκίπερ της Καλαμάτας έπεσε στα πόδια του και κράτησε το 1-1

46'Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες

Μόλις δύο γκολ στα υπόλοιπα ματς του ομίλου, ο Παναργειακός νικάει 1-0 στην Κύμη, ενώ στη Ζάκυνθο ο ΠΑΟ Βάρδας προηγείται 1-0 του Ζακυνθιακού

45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, 1-1 το αποτέλεσμα με την Καλαμάτα να αιφνιδιάζεται με τη σέντρα αλλά να αντιδρά, να κυνηγά την ισοφάριση και τους παίκτες της να δικαιώνονται δύο λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου μέρους

44' Ο Τριάντος ισοφαρίζει για τη "Μαύρη Θύελλα" μετά από κόρνερ του Καλαντζή

43' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-1

42' Η "Μαύρη Θύελλα" έχει κυριαρχήσει μετά το 25ο λεπτό και ψάχνει την ισοφάριση

41' Σε άλο ματς του ομίλου ΑΟ Κύμης - Παναργειακός 0-1

39' Σέντρα του Τριάντου από δεξιά, ο Καλαντζής προσπαθεί να πλασάρει με τη μία αλλά αστοχεί

34' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι. τη βλέπει ο Δημακάκος του Βύζαντα

30' Κίτρινη κάρτα, η πρώτη του αγώνα, στον Παπαδόπουλο του Βύζαντα. Εξαιρετικό παιχνίδι βλέπουμε μέχρι στιγμής με τη "Μαύρη Θύελλα" να γίνεται ολοένα και πιο επικίνδυνη...

29' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Καλαντζή να σουτάρει από κοντά και τον Διαμαντή να αποκρούσει εντυπωσιά σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης σουτ του Νιφορόπουλου περνάει δίπλα από το κάθετο δοκάρι

25' Κόρνερ του Τσάτσου, ο Τριάντος κερδίζει την κεφαλιά, όμως η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ

20' Ο Στρατάκης επιχειρεί να αιφνιδιάσει τον Πάππο με φάουλ από μακριά αλλά ο γκολκίπερ της Καλαμάτας αποκρούει

19' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Λουμπαρδέα να πέφτει στο έδαφος μέσα στη μικρή περιοχή του Βύζαντα μετά από μαρκαρισμα αντιπάλου. Ο Μαλάμας έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι παρ' ότι υπήρχε... υποψία πέναλτι

14' Σουτ του Στρατάκη από μακρινή απόσταση, ο Πάππος καλά τοποθετημένος αυτή τη φορά, μπλοκάρει

12' Ο Μαρτίνος μπήκε από δεξιά στην περιοχή των γηπεδούχων και γύρισε συρτά την μπάλα αλλά οι αμυντικοί του Βύζαντα απομάκρυναν

10' Φανταστική ατμόσφαιρα από τους 100 περίπου φίλους της "Μαύρης Θύελλας" με πανό και χαρτάκια. Στο πρώτο δεκάλεπτο μόνο αυτοί ακούγονται στο γήπεδο

9' Η ασπρόμαυρη ομάδα προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα αλλά δεν έχει φτιάξει ακόμα καλή ευκαιρία μπροστά στην αντίπαλη εστία

3' Στα δέκα δευτερόλεπτα το γκολ του Στρατάκη, ο Βύζας πετυχαίνει τον απόλυτο αιφνιδιασμό...

2' Σκόρερ ο Στρατάκης με απίσταυτο σουτ από τη σέντρα του γηπέδου!

1' ΓΚΟΛ 1-0 ο Βύζας, που αιφνιδίασε τον Πάππο με σουτ από τη σέντρα!

1' Σέντρα στα Μέγαρα. Ο Νιφορόπουλος ξεκινά σε ρόλο έκπληξη (δεξί χαφ), με τον Μαρτίνο να παίζει δεξί μπακ.

Ο Φάνης Ζάρκος που ξεκινά σήμερα στην ενδεκάδα της Καλαμάτας αποθεώθηκε από τους οπαδούς του Βύζαντα, τη φανέλα του οποίου φορούσε την περσινή σεζόν

Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Μαλάμας (Ανατολικής Αττικής)

Η σύνθεση της "Μαύρης Θύελλας": Πάππος, Μαρτίνος, Τριάντος, Χριστοφιλέας, Ρούσσης, Ζάρκος, Ηλιόπουλος, Λουμπαρδέας, Νιφορόπουλος, Τσάτσος, Καλαντζής

Η ενδεκάδα του Βύζαντα: Διαμαντής, Χουστουλάκης, Δημακάκος, Νομικός, Βασιλάκος, Σιδέρης, Νταφόπουλος, Φούρναρης, Παπαδόπουλος, Στρατάκης, Βλάχος.

Καλησπέρα από τα Μέγαρα. Σε μισή ώρα θα ξεκινήσει το παιχνίδι. Οι δύο ομάδες έχουν ήδη βγει στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα.