Σάββατο, 19 Νοέμβριος 2022 18:02

Α' ΤΟΠΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Ο Πάμισος ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Α' τοπικής...

Οι Νησιώτες επικράτησαν με 3-1 εκτός έδρας του Πανθουριακού, με τέρματα των Σαραντόπουλου, Μπαστακού και Ρουμελιώτη στο πρώτο ημίχρονο.
Στην Κυπαρισσία ο ΑΟΚ λύγισε στα τελευταία λεπτά την αντίσταση της Μεθώνης με σκορ 2-0, ενώ σημαντικό διπλό πήρε στα Αρφαρά η Κορώνη με 2-0.
Στον Κάμπο η Αβία πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 3-2 της Σπερχογείας (όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο).
Ισόπαλα με σκορ 1-1 έληξαν τόσο το καλαματιανό ντέρμπι της Ράχης με τον Ηρακλή, αλλά και το ματς του Ολυμπιακού Ανάληψης με τη Μάνη, με τους Μανιάτες να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις.
Στους Γαργαλιάνους ο Τέλλος Αγρας έμεινε στο 0-0 με τον Εθνικό Μελιγαλά, σε ένα ματς με λίγες φάσεις