Πέμπτη, 12 Ιανουαρίου 2023 15:31

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 4-1: Με άνεση η επιστροφή στις νίκες

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με εύκολο τρόπο για την Α.Ε. Μάνης (φωτό)

Οι Μανιάτες επικράτησαν χθες με 4-1 του Εθνικού Μελιγαλά και έφτασαν τους 20 βαθμούς.
Το σκορ άνοιξε στο 32’ Δουρούμης με σουτ, ενώ με την εκπνοή του ημιχρόνου ο φορμαρισμένος Κυριάκος Πουλάκος έγραψε το 2-0 με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Π. Πουλάκου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πάνου Πολίμου συνέχισε στο ίδιο τέμπο και πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τον Δημήτρη Κουρούπη με ισάριθμα σουτ στο 48’ και το 74’ για το 4-0.
Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το γκολ της τιμής στο 82’ με σουτ του Τσίκα για το τελικό 4-1.
Να σημειωθεί πως η Μάνη είχε και τρία δοκάρια στο ματς, δύο με τον Αλεξανδρόπουλο και ένα με τον Χριστόπουλο.
Το ματς σφύριξε ο Καυκάς, με βοηθούς τους Καραμπέτσο και Τσοπανάκη.
Α.Ε. ΜΑΝΗΣ: Κωνσταντακόπουλος, Π. Πουλάκος, Γουρνάς (80’ Τσιλιμπερίδης), Γιαννής, Δουρούμης, Χριστόπουλος (66’ Σπυρέας), Αλεξανδρόπουλος, Μπέρμπερη, Κ. Πουλάκος, Χατζηπαναγιώτης (75’ Μπαλιγκό Βρυώνης), Κουρούπης.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Ματθαίος Λίβας, Διακουμάκος (69’ Παπαργυρίου), Καραπετιάν, Λάγιος, Φέστας, Ράπτης, Μιχαλέας, Παπαθεοδώρου, Σαραντόπουλος (62’ Τσίκας), Γ. Σπυρόπουλος, Αθ. Σπυρόπουλος (62’ Αναστασίου).