Κυριακή, 15 Ιανουάριος 2023 17:48

Α' ΤΟΠΙΚΗ: Συνέχισαν με νίκες οι πρωτοπόροι

Εντός έδρας νίκες για τους πρωτοπόρους περιελάμβανε η 14η αγωνιστική της Α' τοπικής.

Στα Φιλιατρά η Εράνη με σκόρερ τους Κόλλια, Βασιλόπουλο και Πλακά επικράτησε με 3-1
της Μεθώνης και συνέχισε στην κορυφή, ενώ ο Πάμισος δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον Τέλλο Αγρα (4-0). Με το ίδιο σκορ νίκησε ο Πανθουριακός την Σπερχογεία, ενώ
η Κυπαρισσία με τρία γκολ στο β' ημίχρονο επικράητησε με 4-1 του Ηρακλή Καλαμάτας.
Η Μάνη με γκολ του νεοαποκτηθέντα Μπάλλα στις καθυστερήσεις νίκησε με 1-0 τον Αστέρα στα Αρφαρά και ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα ο Αλεξανδρόπουλος είχε αστοχήσει σε
πέναλτι. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με εννέα παίκτες.
Ο Εθνικός Μελιγαλά με γκολ στο φινάλε επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού Ανάληψης, ενώ η φορμαρισμένη Ράχη νίκησε με 3-0 το Καλό Νερό στο "Π. Μπαχράμης".