Δευτέρα, 24 Απριλίου 2023 17:25

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΜΕΘΩΝΗ 2-2: Στο 90’ ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι (φωτό)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς που διεξήχθη χθες το απόγευμα στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, εκεί όπου Πανθουριακός και Μεθώνη αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Μάλιστα η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε στην εκπνοή σχεδόν του αγώνα να πετύχει το δεύτερο γκολ και να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας.

Το σκορ άνοιξε στο 6’ ο Ζαχαρόπουλος με σουτ και δύο λεπτά μετά ο Μάραντος με τον ίδιο τρόπο “έγραψε” το 1-1. Στο 50’ ο Σπαντιδέας έβαλε μπροστά στο σκορ του φιλοξενούμενους πετυχαίνοντας με σουτ το 1-2. Στο 90’ ο Σαρδέλης που είχε μπει αλλαγή στις αρχές του β’ ημιχρόνου αξιοποίησε σέντρα συμπαίκτη του και με κεφαλιά σημείωσε το τελικό 2-2.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Τσουλάκος με βοηθούς διαιτητές τους Πανόπουλο, Ν. Σκόρδο.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Π.-Χ. Γιακουμής, Μπούνας, Γιαννακόπουλος, Αγγελόπουλος (65’ Φαββατάς), Ρασσιάς, Κουντάνης (56’ Σαρδέλης), Ι. Σεντεμέντες, Ζαχαρόπουλος, Γεωργουλέας, Νικολόπουλος, Ι. Γιακουμής (65’ Γ. Σεντεμέντες).
ΜΕΘΩΝΗ: Π. Μίντζηρας, Παρασκευόπουλος, Μπίζος, Τσιμικλής, Δήμος, Τσάνε, Σπαντιδέας, Μάραντος, Ράλλης, Τσαγκάρης (90’ Χρόνης), Μπεγέτης.