Δευτέρα, 11 Σεπτεμβρίου 2023 18:04

ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ – Α.Ε. ΜΑΝΗΣ 0-1: Το γρήγορο γκολ του Γιαννή έκρινε το ματς

Με το γρήγορο γκολ του Αγγελου Γιαννή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η Α.Ε. Μάνης νίκησε χθες το απόγευμα στο γήπεδο του Μελιγαλά τη Θύελλα Μερόπης με 1-0 και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Ο κεντρικός αμυντικών των Μανιατών μόλις στο 4ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα χαμηλά στη δεξιά γωνία για το 0-1.
Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν φάσεις για γκολ, κυρίως στο β’ ημίχρονο, όμως δεν ήταν ουσιαστικοί στην τελική προσπάθεια.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Καυκάς, με βοηθούς διαιτητές Καραμπέτσο και Αναστασόπουλο.
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ: Παυλ. Σουλαντίκας, Κατσιμπάρος, Δημητρόπουλος (85’ Κ. Γεωργακόπουλος), Αν. Γεωργακόπουλος, Χρ. Γεωργόπουλος, Παν. Σουλαντίκας, Μπούζας (85’ Διαγούπης), Παντελόπουλος (64’ Χαραλαμπόπουλος), Σταθούλης, Ζύλφο (57’ Χαρδαλιάς), Κανελλόπουλος (85’ Καραμπούλας).
Α.Ε. ΜΑΝΗΣ: Κόκκαλης, Αρβανίτης, Π. Πουλάκος, Γιαννής, Στυλιανόπουλος, Τζανετέας, Σπυρόπουλος, Μπάλας, Κ. Πουλάκος, Κοιυρούπης, Μπέρμπερη (33’ Ντερβίσι).