Κυριακή, 24 Σεπτεμβρίου 2023 18:04

Θύελλα η Καλαμάτα στο ΟΑΚΑ, 4-1 τον Παναθηναϊκό Β'

Σαν... σίφουνας πέρασε σήμερα από το ΟΑΚΑ η "Μαύρη Θύελλα"...

Η μεσσηνιακή ομάδα επικράτησε εύκολα με 4-1 του Παναθηναϊκού Β' στην πρεμιέρα της Super League 2 για τον 2ο όμιλο, σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό και έδειξε τις προθέσεις της εν όψει της φετινής περιόδου.
Το σκορ άνοιξε ο Ακόστα στο 31' από πάσα του Τάτου και ο ίδιος παίκτης έκανε στο 40' το 0-2 μετά από ασίστ του Μοζέρ.
Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη ήταν φανερά ανώτερη και πέτυχε και τρίτο γκολ πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 45' με απευθείας εκτέλεση του Τάτου.
Οι "πράσινοι" μείωσαν σε 1-3 στο 61' με τον Μπιλάλ, ωστόσο η Καλαμάτα πέτυχε και τέταρτο γκολ στο 67' με τον Αρναρέλλη που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή τρία λεπτά νωρίτερα, για το τελικό 1-4.