Δευτέρα, 02 Οκτωβρίου 2023 16:32

ΜΕΘΩΝΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ 3-1: Τρίποντο στο φινάλε

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, η Μεθώνη λύγισε την αντίσταση του Ολυμπιακού Ανάληψης (3-1) και πανηγύρισε τη νίκη στην πρεμιέρα της Α' τοπικής.

Ο ΑΟΜ βρήκε γκολ μόλις στο 8' με τον Τσάνε, αλλά οι "ερυθρόλευκοι", ισοφάρισαν στο 45' με τον Κορμπή.

Το 1-1 παρέμεινε μέχρι το 86ο λεπτό, όπου ο έμπειρος Τσιμικλής έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους και στο 92' ο Σαμπάνι, που είχε μπει στο ματς στο 66' στη θέση του Μάραντου, πέτυχε το 3-1 και σφράγισε τη νίκη κόντρα στον μαχητικό Ολυμπιακό.
Το ματς διαιτήτευσε ο Ψηλοπαναγιώτης με βοηθούς την Τσουκάλη και τον Ταβουλαρέα.
ΜΕΘΩΝΗ: Θάνος, Παρασκευόπουλος, Μπίζος, Τσιμικλής, Δήμος, Τσάνε, Σπαντιδέας (91' Στυλιανίδης), Μάραντος (66' Σαμπάνι), Ράλλης (57' Μεμά), Τσατάς, Μπεγέτης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Αργυρόπουλος, Σταματόπουλος (90' Αγγελόπουλος), Λύρας, Γκαργακλάς, Αποστολίδης, Δασκαλάκης, Μακαρούνης (80' Λέρα), , Κορμπής (71' Γιαννόπουλος), Κοντομανωλόπουλος, Τσώνης, Δημητρίου.