Δευτέρα, 09 Οκτωβρίου 2023 11:18

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ: Η Μύκονος μόνη στην κορυφή

Κανένας από τους πρωτοπόρους δεν κέρδισε στην 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ εθνικής.

Η Ρόδος έμεινε στο 1-1 με τον Παναιγιάλειο στην έδρα της, ο Αστέρας Βάρης ηττήθηκε 1-0 στην Κόρινθο, όπως και το Μαρκό που έχασε στο Αργος από τον ανεβασμένο Παναργειακό με 2-1.
Ετσι εκμεταλλευόμενη αυτές τις απώλειες, η Μύκονος ανέβηκε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας μετά τη νίκη της με 2-0 επί του Α.Ο. Πυλίου Κω.
Σπουδαίο τρίποντο κατέκτησε ο ΠΑΟ Βάρδας που έκαμψε με 3-2 την αντίσταση της Ερμιονίδας και βρέθηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας
με 9 βαθμούς. Μάλιστα η Ηλειακή ομάδα ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο, όμως πέτυχε δύο γκολ μετά το 85’ και έφτασε στη μεγάλη νίκη.
Σημαντικό διπλό πήρε ο Ιάλυσος επί της Θύελλας Ραφήνας με 2-0 και έφτασε τους 7 βαθμούς, ενώ η Ελλάς Σύρου εκμεταλλεύτηκε την έδρα και επικράτησε με 4-1 του Βύζαντα Μεγάρων, κατακτώντας το δεύτερο φετινό της τρίποντο.
Ο Πανελευσινιακός με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο νίκησε με 2-0 το Μεσολόγγι που είναι ουραγός της βαθμολογίας, με την ομάδα της Ελευσίνας να φτάνει τους 7 βαθμούς.