Δευτέρα, 30 Οκτωβρίου 2023 17:34

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ 2-0: Πέτυχε την 3η συνεχόμενη νίκη

Την 3η συνεχόμενη νίκη της πέτυχε το Σάββατο η Α.Ε. Μάνης, κερδίζοντας στην έδρα της τον Ολυμπιακό Ανάληψης με 2-0.

Η ομάδα της Μάνης κατάφερε να αξιοποιήσει δύο από τις ευκαιρίες που δημιούργησε στη διάρκεια της αναμέτρησης και να πάρει τους τρεις πόντους.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα, ολοκλήρωσαν το πρώτο 45λεπτο διατηρώντας ανέπαφη την εστία του, όμως δεν μπόρεσαν να κάνουν το ίδιο στο β’ ημίχρονο, αφού οι παίκτες της γηπεδούχου ομάδας ήταν αποτελεσματικοί σε δύο από τις επιθετικές προσπάθειες τους.
Το σκορ άνοιξε στο 66’ ο Μπάλας και στο 87’ ο Κουρούπης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Καυκάς, με βοηθούς διαιτητές τους Καραμπέτσο και Γιαλικάρη.
Α.Ε. ΜΑΝΗΣ: Κόκκαλης, Σπυρέας, Π. Πουλάκος, Γιαννής, Μελενικιώτης (85’ Σπυρόπουλος), Τζανετέας, Αρβανίτης (67’ Χατζηπαναγιώτης), Μπάλας, Κ. Πουλάκος, Κουρούπης, Γλέζος (78’ Μπέρμπερη).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Αργυρόπουλος, Γκάργκουλας, Λύρας, Σταματόπουλος, Αποστολίδης, Δασκαλάκης, Μακαρούνης (62’ Αθανασόπουλος), Διονυσόπουλος (34’ λ.τρ. Θεοδοσόπουλος), Κοντομανωλόπουλος, Τσώνης (62’ Κορμπής), Δημητρίου.