Τετάρτη, 15 Νοεμβρίου 2023 18:41

ATTIKA CUP: Μια ισοπαλία και μια ήττα η Καλαμάτα με Κηφισιά

Μια ισοπαλία με σκορ 3-3 για την Κ14 και μια ήττα με 6-1 για την Κ16 (φωτό) ήταν ο απολογισμός των ομάδων υποδομής της Καλαμάτας στις εκτός έδρας αναμετρήσεις τους, με αντίπαλους τα αντίστοιχα τμήματα της Κηφισιάς για την 8η αγωνιστική Attica Cup.

Ηταν δύο δυνατά παιχνίδια απέναντι σε αρκετά ανταγωνιστικούς αντιπάλους, τα οποία διεξήχθησαν στο γήπεδο του Ελπιδοφόρου.
Σε ότι αφορά το παιχνίδι της Κ14, η Καλαματιανή ομάδα, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1, κατάφερε να το ανατρέψει και να πάρει προβάδισμα με 3-2, όμως τρία λεπτά πριν τη λήξη του ματς δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης.
Η Κ16 της Καλαμάτας ήταν ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο, από εκεί και πέρα όμως οι γηπεδούχοι, που διαθέτουν αξιόλογη ομάδα κατάφεραν να επικρατήσουν με 6-1.
Η βαθμολογία μετά τη διεξαγωγή των παιχνιδιών της 8ης αγωνιστικής, κατά ηλικιακή κατηγορία έχει διαμορφωθεί ως εξής: