Τετάρτη, 20 Δεκεμβρίου 2023 17:11

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Σοκ στο 95' για Εράνη, 1-1 με Ερμιονίδα

"Εμφραγμά" στις καθυστερήσεις για δεύτερη φορά στη σεζόν για την Εράνη...

Η φιλιατρινή ομάδα κρατούσε μέχρι το 95' τη νίκη απέναντι στην Ερμιονίδα, όμως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τριμπόνιας ισοφάρισε με σουτ σε 1-1 και στέρησε από τους πράσινους τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Θοδωρή Γιακαλή είχε προηγηθεί στο 52' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ηλιόπουλου, ένα πέναλτι που είχε κερδίσει ο Κωνσταντόπουλος.
Ετσι χάθηκε η ευκαιρία να προσπεράσει η Εράνη στη βαθμολογία την ομάδα της Αργολίδας και να κάνει πιο ευχάριστες γιορτές.

Στο +5 η Κόρινθος

Από εκεί και πέρα η Κόρινθος αποσπάστηκε πέντε βαθμούς από τους διώκτες της μετά τη νίκη της με 1-0 επί του Παναιγιαλείου με σκόρερ τον Χαλάτση.
Την ίδια ώρα η Ρόδος έμενε στο 0-0 στην έδρα της με τον Παναργειακό, ενώ ο Αστέρας Βάρης έχανε εντός έδρας από τον Ιάλυσο με 3-1!
Στα αξιοσημείωτα της 16ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ' εθνικής το διπλό της Ελλάς Σύρου του Παναγιώτη Χριστοφιλέα στη Βάρδα με σκορ 2-0.