Πέμπτη, 21 Δεκεμβρίου 2023 11:57

ΕΡΑΝΗ – ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 1-1: Εχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις

Πολύ κοντά στη δεύτερη νίκη της στη Γ’ εθνική βρέθηκε χθες η Εράνη, καθώς μέχρι το 95’ ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Στο τελευταίο λεπτό όμως των καθυστερήσεων, ο Τριμπόνιας ισοφάρισε για την Ερμιονίδα και στέρησε από τους γηπεδούχους το τρίποντο, με το οποίο θα πέρναγαν την ομάδα της Αργολίδας στη βαθμολογία.

Ετσι η Εράνη παρέμεινε στην 17η θέση του 3ου ομίλου, έχοντας ένα βαθμό λιγότερο από την Ερμιονίδα.
Να σημειωθεί ότι είναι η δεύτερη φορά που η Εράνη χάνει τη νίκη στο φινάλε, καθώς το ίδιο είχε συμβεί και στο εκτός έδρας ματς με τη Μαρκό, όπου είχε ισοφαριστεί 1-1 με φάουλ του πρώην παίκτη της Καλαμάτας Μπάμπη Παυλίδη.
Το χθεσινό ήταν το τελευταίο ματς για το 2023, μιας και η επόμενη αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 7 Ιανουαρίου.
Η Εράνη μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό να πάρει τη νίκη και να βρεθεί πιο κοντά στο γκρουπ των ομάδων που παλεύουν για την παραμονή. Και στο 52’ έθεσε τις βάσεις γι’ αυτήν, χάρη σε εύστοχο πέναλτι (που κέρδισε ο Κωνσταντόπουλος) του Ηλιόπουλου. Στο 95’, ωστόσο, ήρθε το “έμφραγμα” και ο Τριμπόνιας με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Η μεσσηνιακή ομάδα διεύρυνε πάντως στις τρεις αγωνιστικές το αήττητο σερί, μετρώντας μια νίκη με τη Μύκονο και δύο σερί ισοπαλίες με Μεσολόγγι και Ερμιονίδα.
ΕΡΑΝΗ: Σαββίδης, Μπινιώρης, Τσερπές, Σάμπσον, Μπουρδέκας, Πέππας, Κωνσταντόπουλος (71’ Καπλάνης), Ηλιόπουλος (88’ Σινάνι), Στραβάκος (46’ Μπάρκας), Καραμπέτσος, Δημητρίου.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Πονηρός, Κορακιανίτης, Τζιέρης (79’ Καράι), Βιρβίλης, Ζεκεράι, Τριμπόνιας, Πορφυρόπουλος (83’ Κούζης), Ελιο (71’ Ιλσι), Δρόσος, Ψύχας, Τάζιος.