Δευτέρα, 14 Οκτωβρίου 2024 20:29

ΜΕΘΩΝΗ – ΕΡΑΝΗ 1-3: Μόνη πρώτη μετά την τρίτη σερί νίκη

Την τρίτη σερί νίκη της σημείωσε χθες η Εράνη που κέρδισε στη Μεθώνη με ανατροπή στο σκορ την τοπική ομάδα με 3-1 και πέρασε μόνη στην 1η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Α' τοπικής.

Οι γηπεδούχοι, που ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο 25' με το διαγώνιο σουτ του Ράλλη. Στη συνέχεια όμως η Εράνη, που είχε αρχίσει να ισορροπεί το παιχνίδι, κατάφερε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο. Συγκεκριμένα στο 39' ο Κωνσταντόπουλος με ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 1-1. Στο β' ημίχρονο η Φιλιατρινή ομάδα που διατήρησε τον καλό ρυθμό πίεσε τον αντίπαλο της, που ήταν δυνατός αμυντικός και διεκδίκησε να σημειώσει κάποιο γκολ και να φτάσει στη νίκη. Αυτό το κατάφερε δύο φορές στα τελευταία λεπτά. Αρχικά στο 80' ο Σαραντόπουλος με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-2 και μετά από 10 λεπτά, ο Μαρτίνι που είχε αλλάξει στο παιχνίδι, με πλασέ διαμόρφωσε το 1-3 και παράλληλα σημείωσε το 5ο του γκολ στο πρωτάθλημα της. Α' τοπικής.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πλακογιάννης με βοηθούς διαιτητές τους Γαϊτάνη, Τσοπανάκη.
ΜΕΘΩΝΗ: Κόκκαλης, Παρασκευόπουλος, Μπίζος, Τσιμικλής, Δήμος, Τσάνε, Σπαντιδέας, Ράλλης (80' Καραγλάνης), Ζόμπολος (87' Λάσκαρης), Πεΐδης, Μπεγέτης (58' Μάραντος).
ΕΡΑΝΗ: Αντωνόπουλος, Καπλάνης, Μπινιώρης, Καρακατσάνης, Ράτο, Μπουρδέκας, Μιχόπουλος (62' Μαρτίνι), Σπυρόπουλος (76' Τσακωνάκος), Κωνσταντόπουλος (82' Φλαριώτης), Σαραντόπουλος, Κόλλιας (76' Χάρμπας).