Κυριακή, 14 Απρίλιος 2013 15:46

Νίκη μετά από καιρό η Καλαμάτα, 2-0 τον Αστέρα Μαγούλας

Μετά από πολύ καιρό η Καλαμάτα πέτυχε μια νίκη καθώς επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Μαγούλας στο Δημοτικό Στάδιο. Η Μεσσηνιακή ομάδα ήταν βελτιωμένη σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια και νίκησε χάρη στο γκολ του Πούτση στο 70' και το εύστοχο πέναλτι του Τριανταφυλλάκη στο 95'.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

95' γκοοολ 2-0 ο Τριανταφυλλάκης. Το πέναλτι κέρδισε ο Ρήγας από τον Ιατρού.

94' πέναλτι κέρδισε η Καλαμάτα!

91' Κίτρινη στον Τριανταφυλλάκη και στον Τρίψα.

90' Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις που θα είνα 5 λεπτά.

77' Δύο αλλαγές οι φιλοξενούμενοι, Γαρουφαλιάς και Παγώνης στην θέση των Ιακωβάκη κα Μαρίνου.

73' Ο Πούτσης πέτυχε το τρίτο του γκολ στο πρωτάθλημα και είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας.

72' Ο Μπελεβέτης στην θέση του Ηλιόπουλου, βάζει ένα επιπλέον αμυντικό η Καλαμάτα.

71' Κίτρινες σε Τσμικλή και Γεωργιόπουλο.

70' Πολύ ωραίο σε εκτέλεση το γκολ της Καλαμάτας. Ο Γεωργιόπουλος έβγαλε μια κάθετη πάσα στον Πούτση, αυτός κινήθηκε γρήγορα στην μπάλα από δεξιά και με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στην κλειστή γωνία του Μπαλασάκη γράφοντας το 1-0.

70' 1-0 η Καλαμάτα γκολ ο Πούτσης!

67 Σουτ Αλεξίου απόκρουσε ο Κυριακόπουλος

64' Ο Βασίλεφ έκανε ωραία προσπάθεια από αριστερά και έκοψε την μπάλα στον Γεωργιόπουλο όμως αυτός σούταρε ψηλά άουτ.

63' Ο Αλεξίου βρήκε τον Χρυσάφη, όμως αυτός ενώ είχε την άνεση έκανε κακό πλασέ και μάζεψε εύκολα ο Κυριακόπουλος.

52' Δοκάρι ο Αστέρας Μαγούλας με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χρυσάφη. Η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

51' Κίτρινη στον Καντούτση

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45' Τελείωσε 0-0 το πρώτο ημίιχρονο.

45' Τα αποτελέσματα του ημιχρόνου είναι

ΡΕΠΟ: Πανηλειακός

44' Κίτρινη στον Ρήγα για θέατρο. Ο παίκτης της Καλαμάτας μπήκε στην περιοχή και έπεσε κάτω μετά από μαρκάρισμα του Χάλαρη. Ο διαιτητής δεν είδε παράβαση αλλά θέατρο. Δύσκολή φάση όπου ίσως έκανε λάθος ο διαιτητής.

32' Κόρνερ του Τριανταφυλλάκη, πέρασα από πολλά πόδια η μπάλα κα έφτασε στον Ψυχογιόπουλο που μέσα από την περιοχή σούταρε άουτ.

24' Παραμένει το 0-0, μοιρασμένο το ματς.

18' Το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής

Αχαρναϊκός - Χανιά 1-0
Κόρινθος - Προοδευτική 0-0
Παναιγιάλειος - Γλυφάδα 0-0
Ρούβας - Επισκοπή 0-0

17' Κίτρινη στον Ψυχογιόπουλο.

15' Λιγοστός ο κόσμος στις εξέδρες του σταδίου, περίπου 250 θεατές.

5' Πρώτη φάση για τους φιλοξενούμενους με τον Χρυσάφη να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή όμως η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Πούτση και απομακρύνθηκε.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Οι συνθέσεις

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κυριακόπουλος, Τσόπελας, Τριανταφυλλάκης Καντούτσης, Ψυχογιόπουλος, Ρήγας, Γεωργιόπουλος (92' Μπιζίμης), Τσιμικλής, Πούτσης (86' λ.τ. Τρίψας), Ηλιόπουλος (72' Μπελεβέτης), Βασίλεφ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ Μπαλασάκης, Ιατρού, Τριάντος, Μπιμπίρης (85' Μπιμπίρης), Χάλαρης, Κουρνελάκος Ιακωβάκης (77' Παγώνης), Αλεξίου, Μαρίνου (77' Γαρουφαλιάς), Χρυσάφης, Δημητριάδης.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μακρυπόδης από την Αχαία με βοηθούς τους Σιδέρη, Τσιρίνη.

Στις 4 μ.μ. θα ξεκινήσει στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας το παχνίδι της Μαύρης Θύελλας με τον Αστέρα Μαγούλας για την 21η αγωνιστική της Γ' εθνικής.