Πέμπτη, 08 Ιανουάριος 2015 13:23

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεχωρίζει το ντέρμπι Κυπαρισσία - Εράνη, το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεχωρίζει το ντέρμπι Κυπαρισσία - Εράνη, το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Με τα παιχνίδια της πρεμιέρας του β' γύρουν θα μπουν στο 2015 το Σαββατοκύριακο οι ομάδες της Α' τοπικής. Ο πρωτοπόρος Πάμισος θα υποδεχθεί το Δώριο ενώ εντός έδρας θα παίξει και η δεύτερη Κυπαρισσία η οποία μάλιστα έχει μπροστά της ένα από τα παραδοσιακά ντέρμπι του Μεσσηνιακού ποδοσφαίρου καθώς θα υποδεχθεί την Εράνη.


Ενδιαφέρον παρουσιάζει και η αναμέτρηση του Τέλλου Αγρα με τον Τσικλητήρα Πύλου ενώ ο Απόλλωνας Καλαμάτας ξεκινά το β' γύρο παίζοντας εντός έδρας με τον Αστέρα Αρφαρών.
Στην Α1 τοπική ο πρωτοπόρος Πανθουριακός θα φιλοξενηθεί από τον ΑΟ Φαραί στην Καλαμάτα ενώ η Μεθώνη θα υποδεχθεί τον Μιλτιάδη.
Δράση θα έχουμε το Σαββατοκύριακο στους δύο ομίλους της Β' τοπικής και μόνο στον 3ο όμιλο της Γ' τοπικής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο
Πάμισος - Δώριο
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

Κυριακή
Σπερχογεία - Ανδρούσα
Γήπεδο «Π. Γεωργανάς», 3 μ.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.
Τέλλος Αγρας - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Διαβολίτσι - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Εράνη
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Αμφεια - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο «Π. Γεωργανάς», 3 μ.μ.
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Αίαντας - Χώρα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Πανθουριακός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 7 μ.μ.

Κυριακή
Μεθώνη - Μιλτιάδης
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Κεραυνός - Νέος Αρις
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
Ρεπό: Ομόνοια

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Καλό Νερό - Αιθαία
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Θύελλα Μερώπης - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Κοπανάκι - ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.

Κυριακή
Πράσινα Πουλιά - Βαλύρα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Αστέρας Μικρομάνης - Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Αναγέννηση - Πατίστα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ.


2ος όμιλος

Σάββατο
ΠΑΟΚ - Θύελλα Χαρ.
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Κυριακή
Δόξα - Στενωσιά
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Αν. - Παναθηναϊκός
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Α.Ε. Μάνης - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Πανιώνιος - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Καλλιθέα - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

3ος όμιλος

Κυριακή
Θησέας - Α.Σ. Φυτειάς
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Α.Ο. Φυτειάς - Νέδουσα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
Δαναός - Άρις
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Ρεπό: Ερμής

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ