Πέμπτη, 12 Φεβρουάριος 2015 12:19

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το Σάββατο το ντέρμπι Απόλλωνας - Πάμισος

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το Σάββατο θα διεξαχθεί το ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής της Α' τοπικής ανάμεσα στον Απόλλωνα Καλαμάτας και τον Πάμισο ενώ η Κυπαρισσία θα υποδεχθεί την Κυριακή τον Αστέρα Αρφαρών.


Το πρωτάθλημα της Α1 τοπικής θα συνεχιστεί με την 21η αγωνιστική, με τον πρωτοπόρο Πανθουριακό να υποδέχεται τον Απόλλωνα Πεταλιδίου και τον ΑΟ Φαραί να παίζει στο τοπικό ντέρμπι της αγωνιστικής με τον Ηρακλή Καλαμάτας.
Στην Β' τοπική το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί με την 20η αγωνιστική και στους δύο ομίλους ενώ για την Γ' τοπική θα έχουμε την τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου. Δράση θα έχουμε και στο προπαιδικό πρωτάθλημα με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο

Απόλλωνας Καλαμάτας - Πάμισος
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3.30 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.
Δώριο - Σπερχογεία
Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.
Ανδρούσα - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή
Ακρίτας Κορώνης - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.
Τέλλος Άγρας - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.
Διαβολίτσι - Εράνη
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.
Κυπαρισσία - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Μιλτιάδης - Ομόνοια
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.
Πανθουριακός - Πεταλίδι
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.
Αίαντας - Αμφεια
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6.30 μ.μ.

Κυριακή
Νέος Αρις - Χώρα
Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Μεθώνη
Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6.30 μ.μ.
Ρεπό: Κεραυνός

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Κοπανάκι - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο Κοπανακίου, 3.30 μ.μ.
Α.Ο. Πατίστα - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3.30 μ.μ.
Καλό Νερό - Πράσινα Π.
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή
Βαλύρα - Αναγέννηση Π.
Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.
Μικρομάνη - Α.Ε. Αιθαίας
Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.
Θύελλα Μ. - Πλατύ
Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.


2ος όμιλος

Σάββατο
Καλλιθέα - Στενωσιά
Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.
Ακαδημία Πάμισος - Πανιώνιος
Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας - ΠΑΟΚ
Γήπεδο Κάμπου, 3.30 μ.μ.
Θύελλα Χαρ. - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3.30 μ.μ.

Κυριακή
Παναθηναϊκός- Δόξα
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3.30μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

3ος όμιλος
Κυριακή
Δαναός - Νέδουσα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Αρις - ΑΣ. Φυτειάς
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 12 μ.
Ερμής - Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12 μ.
Ρεπό: Θησέας

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος
Σάββατο
Αρφαρά - Αμφεια
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Νέος Αρις - Σπερχογεία
Γήπεδο Αριος, 11 π.μ.
Ρεπό: Εθνικός Μελιγαλά

2ος όμιλος
Σάββατο
Τ. Αγρας - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.
Κυπαρισσία - Μεθώνη
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Ρεπό: Εράνη

3ος όμιλος
Σάββατο
Καλαμάτα - Α.Σ. Δαναός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Κεραυνός - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11.30 π.μ.
Πανθουριακός - Αναγέννηση
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 1 μ.μ.

4ος όμιλος
Σάββατο
Απόλλωνας - Δόξα
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Κυριακή
Ομόνοια - Θησέας
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11.30 π.μ.
Μεσσηνιακός - Πατίστα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.

5ος όμιλος
Σάββατο
Αίας - Ολυμπιακός Κ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10 π.μ.
Πάμισος - Πράσινα Π.
Γήπεδο Αγ. Νικολάου, 10.15 π.μ.
Ηρακλής Καλ. - Κορώνη
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.


  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ