Δευτέρα, 16 Φεβρουάριος 2015 12:54

Σίφουνας ο Τέλλος Αγρας συνέτριψε 6-1 τον Εθνικό Μελιγαλά

Καταιγιστικός ήταν χθες ο Τέλλος Αγρας που συνέτριψε με 6-1 τον Εθνικό Μελιγαλά, ικανοποιώντας πλήρως τους 200 και πλέον φιλάθλους του.

Η ομάδα των Γαργαλιάνων ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο και πρόσφερε πλούσιο θέαμα.
Ετσι ανέβηκε εκ νέου στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, μαζί με τον Απόλλωνα.
Από την άλλη αυτή ήταν η πιο βαριά ήττα του Εθνικού Μελιγαλά όχι μόνο τη φετινή σεζόν, αλλά και των τελευταίων χρόνων.
Οι "κυανόλευκοι", που παρέμειναν 4 βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, ήταν κακοί χθες στους Γαργαλιάνους και δεν μπόρεσαν να προβάλουν αντίσταση στην ομάδα του Αντώνη Μαυρέα.
Το σκορ άνοιξε ο Νάκος στο 17' με σουτ έξω από την περιοχή, όμως στο 22' ο Εθνικός έφερε το ματς στα ίσια με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Φωτιάδη.
Οι "ερυθρόλευκοι" πήραν και πάλι το προβάδισμα στο 26' με σουτ από πλάγια θέση του Τουρλίδα, με το 2-1 να είναι και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πετούσαν… φωτιές και εκτός από τα τέσσερα γκολ έχασαν κι άλλες ευκαιρίες.
Στο 52' ο νεαρός Τριανταφυλλάκης έδωσε στο Νάκο που με σουτ έκανε το 3-1.
Ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 4-1 στο 65' με πλασέ από κοντά του Τουρλίδα.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αγρας έβαλε άλλα δύο γκολ…
Στο 80' ο Κορομηλάς έκανε το 5-1 με καλοζυγισμένο σουτ έξω από την περιοχή, ενώ ο… χορός των γκολ έκλεισε στο 87' με πλασέ από κοντά του Κωστακιώτη.
Το ματς σφύριξε ο Καρβούνης, με βοηθούς τους Τσίρμπα και Τσοπανάκη.
ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Τσώλης, Κωστακιώτης, Κορομηλάς (83' Γεωργιόπουλος), Μπερερής, Τριανταφυλλάκης, Κολεζνιτσένκο, Τόσκα, Αναστασόπουλος (83' Καμπύλης), Τουρλίδας, Νάκος, Πότσης.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Αθανασόπουλος, Παυλάκος (46' Κανελλόπουλος), Παπαδόπουλος, Γερμάνης, Πιτσιλής, Μπαλαλάς, Μουστάκας, Γεωργόπουλος (70' Ζάγουρας), Δικαίος, Λάγιος (46' Κοψαχείλης), Φωτιάδης.