Παρασκευή, 06 Μάρτιος 2015 18:53

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Πολλά γκολ στην 3η αγωνιστική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με πολλά γκολ και ωραίο θέαμα πραγματοποιήθηκε η 3η αγωνιστική του προπαιδικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου που διοργανώνει η ΕΠΣΜ.


Τις νίκες τους τριπλασίασαν οι Δαναός, Αναγέννηση Παραλίας (3ος) και Δόξα (4ος).
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της ης αγωνιστικής, καθώς και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:


1ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(3η αγωνιστική)
Αμφεια - Εθνικός Μελ. 3-5
Σπερχογεία - Αρφαρά 6-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)
1. Εθνικός       11-3       6
-. Σπερχογεία 8-1       6
3. Αρφαρά       4-13       3
4. Νέος Αρις    1-2       0
-. Αμφεια         4-9       0
* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Σπερχογεία, Εθνικός Μελιγαλά, Παπαφλέσσας Αμφειας και δύο ο Νέος Αρις

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 7/3
Αρφαρά  - Νέος Άρις
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Σπερχογεία
Γήπεδο Μελιγαλά, 11 π.μ.
Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(3η αγωνιστική)
Μεθώνη - Χανδριναϊκός 2-2
Κυπαρισσία - Εράνη 1-4
Ρεπό: Τέλλος Αγρας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)
1. Τ. Αγρας     8-4       6
-. Εράνη          6-1       6
3. Κυπαρισσία            5-5       3
4. Μεθώνη      6-10       1
-. Χανδριναϊκός          3-8       1


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 7 Μαρτίου
Χανδριναϊκός - Κυπαρισσία
Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.
Κυριακή 8 Μαρτίου
Εράνη - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.
Ρεπό: Μεθώνη

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(3η αγωνιστική)
Α.Σ. Δαναός - Α.Ε. Μάνης 9-0
Κεραυνός - Αναγέννηση Παραλίας 0-9
Καλαμάτα - Πανθουριακός 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)
1. Α.Σ. Δαναός            22-1     9
-. Αναγέννηση            16-1       9
-. Α.Ε. Μάνης  3-9       6
4. Πανθουριακός        1-7       1
-. Καλαμάτα    3-10       1
-. Κεραυνός    0-17       0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 7 Μαρτίου
Α.Ε. Μάνης - Καλαμάτα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Κυριακή 8 Μαρτίου
Αναγέννηση Παραλίας - Δαναός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Πανθουριακός - Κεραυνός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

4ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(3η αγωνιστική)
Μεσσηνιακός - Απόλλων 3-0 α.α.
Α.Ο. Πατίστα - Θησέας 0-4
Ομόνοια - Δόξα 0-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)
1. Δόξα            18-2     9
2. Θησέας        15-1     7
3. Ομόνοια      2-6       4
4. Α.Ο. Πατίστα7-5     3
5. Μεσσηνιακός          4-15     3
-. Απόλλων     1-18     0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 7 Μαρτίου
Δόξα Κ. - Πατίστα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης¨, 11 π.μ.
Κυριακή 8 Μαρτίου
Θησέας - Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Ομόνοια
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

5ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(3η αγωνιστική)
Αίας - Πράσινα Πουλιά 1-1
Πάμισος - Ακρίτας Κορώνης 2-1
Ηρακλής Καλ. - Ολυμπιακός Καλ. 2-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)
1. Ηρακλής Κ. 6-3       7
2. Πράσινα Π. 6-4       5
3. Αίας 4-4       4
-. Ολυμπιακός 6-5       4
-. Πάμισος      5-6      4
6. Κορώνη      2-7       0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 7 Μαρτίου
Πάμισος - Αίαντας
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.
Ολυμπιακός Κ. - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Κυριακή 8 Μαρτίου
Πράσινα Πουλιά - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ