Τετάρτη, 11 Μάρτιος 2015 17:04

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας δοκιμασίες για Κυπαρισσία και Πάμισο

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας δοκιμασίες για Κυπαρισσία και Πάμισο

Με τα παιχνίδια της 26ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το προσεχές Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.

Η Κυπαρισσία και ο Πάμισος έχουν δύσκολες εκτός έδρας αποστολές.
Η πρωτοπόρος θα φιλοξενηθεί το Σάββατο από την Κυριακή, ενώ η ομάδα της Μεσσήνης θα μεταβεί την Κυριακή στην Πύλο για να αντιμετωπίσει τον Τσικλητήρα.
Στην Α1 κατηγορία ξεχωρίζει το ντέρμπι ανάμεσα στον πρωτοπόρο Πανθουριακό και το δεύτερο της βαθμολογίας Μιλτιάδη, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής.
Δράση έχουμε και στο προπαιδικό πρωτάθλημα, όπου θα διεξαχθεί η 5η αγωνιστική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:
Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 14 Μαρτίου
Ασπρόχωμα – Εράνη
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά – Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.
Σπερχογεία - Κυπαρισσία 
Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 3.30 μ.μ.
Τέλλος Αγρας – Δώριο
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.


Κυριακή 15 Μαρτίου
Τσικλητήρας Πύλου  - Πάμισος
Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας  - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Ανδρούσα – Διαβολίτσι
Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.
Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 14 Μαρτίου
Ομόνοια - Μεθώνη
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Χώρα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Πανθουριακός - Μιλτιάδης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Αίαντας
Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 15 Μαρτίου
Πεταλίδι - Κεραυνός
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.
Αμφεια - Νέος Αρις
Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 3.30 μ.μ.
Ρεπό: Ηρακλής Καλαμάτας


ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ


1ος όμιλος
Κυριακή 15 Μαρτίου
Νέος Αρις - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Αριος, 11 π.μ.
Σπερχογεία - Παπαφλέσσας Αμφειας
Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 11 π.μ.
Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών

2ος όμιλος
Κυριακή 15 Μαρτίου
Τέλλος Αγρας - Κυπαρισσία
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.
Μεθώνη - Εράνη
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.
Ρεπό: Χανδριναϊκός

3ος όμιλος
Σάββατο 14 Μαρτίου
Κεραυνός - Καλαμάτα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Δαναός - Πανθουριακός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Κυριακή 15 Μαρτίου
Α.Ε. Μάνης - Αναγέννηση Παραλίας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

4ος όμιλος
Σάββατο 14 Μαρτίου
Ομόνοια - Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Κυριακή 15 Μαρτίου
Πατίστα - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης" 12 μ.
Θησέας - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας" 12 μ.

5ος όμιλος
Σάββατο 14 Μαρτίου
Αίαντας - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.
Κυριακή 15 Μαρτίου
Ηρακλής Καλαμάτας - Πάμισος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 ο.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας"

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ