Τετάρτη, 18 Μάρτιος 2015 14:26

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός με Κορώνη το Σάββατο η Κυπαρισσία

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Εντός έδρας αγωνίζονται στην 27η αγωνιστική της Α' τοπικής οι "μνηστήρες του τίτλου".

Η πρωτοπόρος Κυπαρισσία θα υποδεχτεί το Σάββατο τον ουραγό Ακρίτας Κορώνης και ο Πάμισος θα παίξει την Κυριακή στη Μεσσήνη με αντίπαλο τη Σπερχογεία.
Στην Α1 κατηγορία ξεχωρίζει το ντέρμπι Αίαντας - Μιλτιάδης με φόντο την 3η θέση που οδηγεί στην άνοδο. Το εν λόγω ματς θα γίνει την Κυριακή στο γήπεδο "Π. Μπαχράμης"
Στο προπαιδικό πρωτάθλημα θα διεξαχθεί η 6η αγωνιστική και στους πέντε ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 21 Μαρτίου

Ασπρόχωμα - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Ασπροχώματος, 4 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Ανδρούσα
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 4 μ.μ.
Κυπαρισσία - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.
Διαβολίτσι - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 4 μ.μ.

Κυριακή 22 Μαρτίου

Εράνη - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Φιλιατρών, 4 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Αρφαρών, 4 μ.μ.
Πάμισος - Σπερχογεία
Γήπεδο Μεσσήνης, 4 μ.μ.
Δώριο - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Δωρίου, 4 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 21 Μαρτίου

Κεραυνός - Αμφεια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4 μ.μ.
Χώρα - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Χώρας, 4 μ.μ.

Κυριακή 22 Μαρτίου

Μεθώνη - Πεταλίδι
Γήπεδο Μεθώνης, 4 μ.μ.
Ομόνοια - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 4 μ.μ.
Νέος Αρις - Πανθουριακός
Γήπεδο Αριος, 4 μ.μ.
Αίαντας - Μιλτιάδης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4 μ.μ.
Ρεπό: Χανδριναϊκός

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Σάββατο 21 Μαρτίου
Αστέρας Αρφαρών - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Ρεπό: Σπερχογεία

Κυριακή 22 Μαρτίου
Νέος Αρις - Παπαφλέσσας Αμφειας
Γήπεδο Αριος, 11 π.μ.

2ος όμιλος

Κυριακή 22 Μαρτίου

Εράνη - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.
Τέλλος Αγρας - Μεθώνη
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.
Ρεπό: Κυπαρισσία

3ος όμιλος

Σάββατο 21 Μαρτίου
Κεραυνός - Δαναός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Καλαμάτα - Αναγέννηση Παραλίας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

Κυριακή 22 Μαρτίου
Πανθουριακός - Α.Ε. Μάνης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

4ος όμιλος

Σάββατο 21 Μαρτίου
Πατίστα - Ομόνοια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

Κυριακή 22 Μαρτίου
Μεσσηνιακός - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Θησέας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

5ος όμιλος

Σάββατο 21 Μαρτίου
Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.

Κυριακή 22 Μαρτίου
Ακρίτας Κορώνης - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Λογγάς, 11 π.μ.
Αίαντας Καλαμάτας - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ