Κυριακή, 10 Μάιος 2015 17:04

Λουτράκι - Καλαμάτα (2-3 τελικό)

Τελικό 2-3 για την Καλαμάτα

82' γκολ τώρα οι γηπεδούχοι και 2-3 με πλασέ του Σουσούνη.

76' γκολ 1-3 η Καλαμάτα. Επέλαση και σουτ του Ηλιόπουλου, απόκρουσε ο Κόντης και ο Καλαντζής πέτυχε με ωραίο πλασέ το 1-3

59' γκολ 1-2 η Καλαμάτα. Μετά από σουτ του Νικολόπουλου η μπάλα βρήκε στο χέρι του Νώτη και καταλογίστηκε πέναλτι. Ο Καλαντζής το εκτέλεσε εύστοχα και πέτυχε το 1-2.

53' γκολ 1-1 ισοφαρίζει η Καλαμάτα. Μακρινή πάσα του Καλαντζή στον Ηλιόπουλο, αυτός κοντρόλαρε και με πλασέ πέτυχε το 1-1.

50' γκολ 1-0. Από πάσα του Παπουτσή, ο Χατζηστάμου με πλασέ πέτυχε το 1-0.

45' Ημίχρονο 0-0 στο Λουτράκι. Μοιρασμένο το ματς με εξαίρεση το διάστημα 30-40' που πίεσαν οι γηπεδούχοι.

43' Σουτ του Νικολόπουλου, λίγο άουτ.

36' Γύρισμα του Παπουτσή, ο Χατζησταύρου σούταρε από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και πέραε κόρνερ.

30' Σουτ του Νώτη απόκρουσε ο Γκαροίρης

28' φάουλ του Νιφορόπουλου, λίγο άουτ η μπάλα.

20' Φάουλ του Μαυρέλη, η μπάλα άουτ, παραμένει το 0-0, μοιρασμένο το ματς στο ξεκίνημα.

14' Πρώτη καλή στιγμή της Καλαμάτας με τον Νικολόπουλο να σουτάρει άουτ.

12' Δεν μέτρησε σωστά γκολ του Αμπαδιωτάκη που ήταν οφσάιντ

1' Το Λουτράκι υποδέχεται την Καλαμάτα για την 29η αγωνιστική της Γ' εθνικής, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς και για τους δύο.

ΛΟΥΤΡΑΚΙ Κόντης, Νώτης, Γκαρμοίρης, Σπέτσι (71' Σουσουνης), Μαυρέλης, Τσέκος, Παπουτσής, Χατζηστάμου, Αμπαδιωτάκης (78' Πέτρου), Διαμαντόπουλος, Ζερβός.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Γκαρμοίρης, Νιφορόπουλος (87' λ.τ. Κειτά), Μαρτίνος, Χριστοφιλέας, Λαζάρου, Κουντάνης (59' Δημητριάδης), Ηλιόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Βασιλόπουλος, Νικολόπουλος (90' Κακκαλής), Καλαντζής.