Αλλαγή στην κορυφή του 1ου ομίλου στην πρεμιέρα του β' γύρου, όπου το Καλό Νερό πέρασε μπροστά, ενώ στο 2ο όμιλο σταθερά πρώτη είναι η Θύελλα Χαρακοπιού.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα της Β' τοπικής. 

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ανακατατάξεις είχαμε στη κορυφή των δύο ομίλων μετά τη διεξαγωγή των παιχνιδιών της 5ης αγωνιστικής στη Β' τοπική.

Κατηγορία ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Τετάρτη, 09 Σεπτέμβριος 2015 17:32

Ξεκίνησε προπονήσεις το Καλό Νερό

Την προετοιμασία του για τη νέα σεζόν, ξεκίνησε  ο Παντριφυλιακός όμιλος Καλονερού στο γήπεδο της Ελαίας.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Παρασκευή, 04 Σεπτέμβριος 2015 17:38

Παραιτήθηκε ο Γαλάνης στο Καλό Νερό

Την παραίτηση του από την θέση του αντιπροέδρου υπέβαλλε στο Καλό Νερό ο Δημήτρης Γαλάνης.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν ο Ατρόμητος Πλατύ και το Καλό Νερό και συνεχίζουν χέρι - χέρι στην κορυφή του 1ου ομίλου.

Ο Ατρόμητος όμως έχει το προβάδισμα καθώς στο ματς του πρώτου γύρου είχε κερδίσει με 5-2.

Στο 3ο όμιλο, τα Πράσινα Πουλιά ανέβηκαν και πάλι στην κορυφή μετά τη νίκη τους με 2-0 επί της Θύελλας Παραλίας, εκμεταλλευόμενοι και το ρεπό της Α.Ε. Μάνης.

Στο 2ο όμιλο δεν είχαμε παιχνίδια, καθώς υπήρχε ρεπό σύμφωνα με το αγωνιστικό πρόγραμμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής σε 1ο, 3ο όμιλο και η επόμενη αγωνιστική και στους τρεις ομίλους έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(10η αγωνιστική)

Διόδια - Θύελλα Μερόπης 0-4

Καλό Νερό - Πλατύ 2-2

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΠΑΟΚ 2-1

Ρεπό: Πανευαϊκός, Κοπανάκι

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 10 αγώνες)

1. Πλατύ 25-13 17

-. Καλό Νερό 25-11 17

3. Θύελλα Μ. 16-10 14

4. ΠΑΟΚ 18-12 12

5. Διόδια 17-22 10

6. Κοπανάκι 5-10 7

7. ΑΕ Γαργαλιάνων 9-18 6

8. Πανευαϊκός 5-24 -2

• Ο Πανευαϊκός έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

• Εναν αγώνα λιγότερο έχει ο Πανευαϊκός

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Πλατύ - Διόδια

Θύελλα Μ. - Πανευαϊκός

ΠΑΟΚ - Καλό Νερό - ΠΑΟΚαλ.

Ρεπό: Κοπανάκι, ΑΕ Γαργαλιάνων

 

2ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - 9η αγωνιστική

(11-12 Ιανουαρίου)

Στενωσιά - Νέδουσα

Νέστωρ Π. - Χαρακοπιό

Αβραμιού - Αμφιθέα

Αιθαία - Χατζή

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(10η αγωνιστική)

Πράσινα Π. - Θύελλα Π. 2-0

ΑΕΚ Καλ. - Αναγέννηση 1-2

Ατρόμητος Κ. - Θησέας 1-1

Δαναός - Ικαρος 2-2

Ρεπό: Μάνη

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 10 αγώνες)

1. Πράσινα Π. 13-5 20

2. Αναγέννηση 23-11 19

3. Μάνη 19-4 18

4. Ατρόμητος 17-14 15

5. Θησέας 17-12 11

-. ΑΕΚ Καλ. 16-12 10

7. Δαναός 14-19 10

8. Ικαρος 12-18 5

9. Θύελλα Π. 2-38 0

• Η ΑΕΚ Καλαμάτας έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

• Εναν αγώνα λιγότερο έχει η Α.Ε. Μάνης

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Αναγέννηση - Πράσινα Π.

Μάνη - Θύελλα Π. - Μάνη

Δαναός - Ατρόμητος

Ικαρος - ΑΕΚ Καλ.

Ρεπό: Θησέας

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου ανέβηκε ξανά η Α.Ε. Μάνης μετά την εντός έδρας νίκη της επί του Ατρόμητου Καλαμάτας.

Η ομάδα της Μάνης εκμεταλλεύτηκε τη λευκή ισοπαλία των Πρασίνων Πουλιών στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ Καλαμάτας και βρέθηκε ξανά στην κορυφή του ομίλου.

Στον 1ο όμιλο συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα ο Ατρόμητος Πλατύ, που νίκησε στην έδρα του την Α.Ε. Γαργαλιάνων με 3-1 και το Καλό Νερό, το οποίο επίσης στην έδρα του επιβλήθηκε 5-1 των Διοδίων. Στο 2ο όμιλο η Α.Ε. Αιθαία παραμένει μόνη στην κορυφή μετά τη νίκη της επί του Νέστορα Πύλου με 2-0. Τρεις πόντους πίσω βρίσκεται η Θύελλα Χαρακοπιού, που κέρδισε στο γήπεδο της Κορώνης με 2-1 τη Στενωσιά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής σε 1ο, 3ο όμιλο και της 8ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο και η επόμενη αγωνιστική και στους τρεις ομίλους έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(9η αγωνιστική)

Πλατύ - ΑΕ Γαργαλιάνων 1-0

ΠΑΟΚ - Κοπανάκι 2-0

Καλό Νερό - Διόδια 5-1

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης, Πανευαϊκός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 9 αγώνες)

1. Πλατύ 23-11 16

-. Καλό Νερό 23-9 16

3. ΠΑΟΚ 17-10 12

4. Θύελλα Μ. 12-10 11

5. Διόδια 17-18 10

6. Κοπανάκι 5-10 7

7. ΑΕ Γαργαλιάνων 7-17 3

8. Πανευαϊκός 5-24 -2

• Ο Πανευαϊκός έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

• Εχουν κάνει το ρεπό τους Πανευαϊκός, Διαγόρας Κοπανακίου, Α.Ε. Γαργαλιάνων, Καλό Νερό, Διόδια, Ατρόμητος Πλατύ, ΠΑΟΚ, Θύελλα Μερόπης

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(4-5 Ιανουαρίου)

Διόδια -Θύελλα Μερόπης

Καλό Νερό - Πλατύ

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΠΑΟΚ

Ρεπό: Πανευαϊκός, Κοπανάκι

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(8η αγωνιστική)

Χαρακοπιό - Στενωσιά 2-1 

Αμφιθέα - Νέδουσα 2-0

Αιθαία - Νέστωρ Πύλου 2-0

Χατζή - Αβραμιού 2-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 8 αγώνες)

1. Αιθαία 25-8 21

2. Χαρακοπιό 17-8 18

3. Στενωσιά 24-9 16

4. Αμφιθέα 10-17 9

5. Νέδουσα 9-17 6

-. Χατζή 14-18 6

7. Νέστωρ Π. 9-15 2

8. Αβραμιού 5-21 1

• Με -4 βαθμούς έχουν ξεκινήσει το πρωτάθλημα Χατζή και Νέδουσα Αλαγονίας

• Με -2 βαθμούς έχουν ξεκινήσει το πρωτάθλημα Αμφιθέα και Νέστωρ Πύλου

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Στενωσιά - Νέδουσα

Νέστωρ Π. - Χαρακοπιό

Αβραμιού - Αμφιθέα

Αιθαία - Χατζή

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(9η αγωνιστική)

Μάνη - Ατρόμητος Κ. 2-1

Αναγέννηση - Δαναός 3-2

Ικαρος - Θησέας 0-4

ΑΕΚ Καλ. - Πράσινα Π. 0-0

Ρεπό: Θύελλα Παραλίας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 9 αγώνες)

1. Μάνη 19-4 18

2. Πράσινα Π. 11-5 17

3. Αναγέννηση 21-10 16

4. Ατρόμητος 16-13 14

5. Θησέας 16-11 10

-. ΑΕΚ Καλ. 15-10 10

7. Δαναός 12-17 9

8. Ικαρος 10-16 4

9. Θύελλα Π. 2-36 0

• Εχουν κάνει το ρεπό τους Α.Ε. Μάνης, Θησέας, Α.Σ. Δαναός, ΑΕΚ Καλαμάτας, Πράσινα Πουλιά, Αναγέννηση Παραλίας, Ικαρος, Ατρόμητος Καλαμάτας, Θύελλα Παραλίας

• Η ΑΕΚ Καλαμάτας έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(4-5 Ιανουαρίου)

Πράσινα Π. - Θύελλα Π.

ΑΕΚ Καλ. - Αναγέννηση

Ατρόμητος Κ. - Θησέας

Δαναός - Ικαρος

Ρεπό: Μάνη

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου ανέβηκαν προσωρινά τα Πράσινα Πουλιά μετά την εκτός έδρας νίκη τους επί του Δαναού με 3-1.

Οι μέχρι πρότινος πρωτοπόροι, ο Ατρόμητος Καλαμάτας είχε ρεπό αυτή την αγωνιστική, ενώ η Α.Ε. Μάνης παίζει αύριο με τον Ικαρο στο "Π. Μπαχράμης", στις 4 το απόγευμα (Μ. Καρβούνης, Δ. Κυριόπουλος, Σ. Μπότη). Να σημειωθεί ότι και στα τρία παιχνίδια του ομίλου νικητές αναδείχθηκαν οι φιλοξενούμενοι.

Στον 1ο όμιλο, ο Ατρόμητος Πλατύ κέρδισε στο Κοπανάκι με 3-1 τον Διαγόρα και ανέβηκε στην 1η θέση την οποία μοιράζεται με το Καλό Νερό, που αναδείχθηκε ισόπαλο 2-2 στο Μελιγαλά με τη Θύελλα Μερόπης.

Δεν διεξήχθησαν αγώνες στο 2ο όμιλο, καθώς σύμφωνα με το πρόγραμμα οι ομάδες είχαν ρεπό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής και η επόμενη αγωνιστική και στους τρεις ομίλους έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(8η αγωνιστική)

Θύελλα Μ. - Καλό Νερό 2-2

Κοπανάκι - Πλατύ 1-3

ΠΑΟΚ - Πανευαϊκός 3-0

ΑΕ Γαργαλιάνων - Διόδια 2-5

Ρεπό: Θύελλα Κόκλας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 8 αγώνες)

1. Πλατύ 22-11 13

-. Καλό Νερό 18-8 13

3. Θύελλα Μ. 12-10 11

4. Διόδια 16-13 10

5. ΠΑΟΚ 15-10 9

6. Κοπανάκι 5-8 7

7. ΑΕ Γαργαλιάνων 7-16 3

8. Πανευαϊκός 5-24 -2

• Ο Πανευαϊκός έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

• Εχουν κάνει το ρεπό τους Πανευαϊκός, Διαγόρας Κοπανακίου, Α.Ε. Γαργαλιάνων, Καλό Νερό, Διόδια, Ατρόμητος Πλατύ, ΠΑΟΚ

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(21-22 Δεκεμβρίου)

Πλατύ - ΑΕ Γαργαλιάνων

ΠΑΟΚ - Κοπανάκι

Καλό Νερό - Διόδια

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης, Πανευαϊκός

 

 

2ος όμιλος

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

(8η αγωνιστική, 21-22 Δεκεμβρίου)

Χαρακοπιό - Στενωσιά 

Αμφιθέα - Νέδουσα

Αιθαία - Νέστωρ Πύλου

Χατζή - Αβραμιού

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(8η αγωνιστική)

Θύελλα Παρ. - ΑΕΚ Καλ. 0-5

Θησέας - Αναγέννηση 1-2

Ικαρος - Μάνη (αύριο 4 μ.μ.)

Δαναός - Πράσινα Πουλιά 1-3

Ρεπό: Ατρόμητος Καλαμάτας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 8 αγώνες)

1. Πράσινα Π. 11-5 16

2. Μάνη 15-1 14

-. Ατρόμητος 15-11 14

4. Αναγέννηση 17-7 13

5. Δαναός 10-14 9

-. ΑΕΚ Καλ. 15-10 9

7. Θησέας 12-11 7

8. Ικαρος 9-11 3

9. Θύελλα Π. 2-36 0

• Εχουν κάνει το ρεπό τους Α.Ε. Μάνης, Θησέας, Α.Σ. Δαναός, ΑΕΚ Καλαμάτας, Πράσινα Πουλιά, Αναγέννηση Παραλίας, Ικαρος, Ατρόμητος Καλαμάτας

• Η ΑΕΚ Καλαμάτας έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

• Εκκρεμεί ο αγώνας Ικαρος - Α.Ε. Μάνης

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(21-22 Δεκεμβρίου)

Μάνη - Ατρόμητος Καλ.

Αναγέννηση - Δαναός

Ικαρος - Θησέας

ΑΕΚ Καλ. - Πράσινα Πουλιά

Ρεπό: Θύελλα Παραλίας

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Σελίδα 13 από 13

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ