Παρασκευή, 01 Ιούνιος 2018 18:20

Οι νικητές στους αγώνες στίβου δημοτικών (φωτό)

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Οι νικητές στους αγώνες στίβου δημοτικών (φωτό)

Με τη συμμετοχή 337 αγοριών και κοριτσιών έγιναν χθες το πρωί στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας οι αγώνες στίβου δημοτικών σχολείων Μεσσηνίας.

Τα παιδιά έδειξαν τις ικανότητές τους στα 50, 600, 100 μέτρα, καθώς και στο μήκος, στο μπαλάκι και στο ύψος, ενώ πραγματοποιήθηκαν και αγώνες σκυταλοδρομίας 4Χ50 μέτρα. Ολοι οι συμμετέχοντες προσπάθησαν για το καλύτερο και εισέπραξαν το θερμό χειροκρότημα από γονείς και συμμαθητές στην κερκίδα. Η ομάδα Φυσικής Αγωγής Μεσσηνίας έμεινε ικανοποιημένη τόσο από τη συμμετοχή στους αγώνες στίβου, όσο και από τις επιδόσεις.

Οι νικητές ανά αγώνισμα έχουν ως εξής:

Αγόρια

50 μέτρα

1. Λάζαρος Μάτσης (12ο Καλαμάτας)

2. Κώστας Παπαδόπουλος (Θουρίας)

3. Παναγιώτης Θεονάς (14ο Καλαμάτας)

 

600 μέτρα

1. Αλέξανδρος Κικετζής (Βέργας)

2. Ιάσωνας – Μελέτιος Περαματζής (Κυπαρισσίας)

3. Γιάννης Κωστόπουλος (10ο Καλαμάτας)

 

1.000 μέτρα

1. Γιώργος Αρνόκουρος (2ο Κυπαρισσίας)

2. Χρήστος Σπυρόπουλος (Θουρίας)

3. Γιώργος Ασημακόπουλος (8ο Καλαμάτας)

 

Μήκος

1. Λάμπρος Μπακούρος (1ο Καλαμάτας)

2. Δημήτρης Ρούμπος (2ο Καλαμάτας)

3. Νεοκλής Αβδάλας (24ο Καλαμάτας)

Ρίψη μπάλας

1. Θοδωρής Πολίτης (24ο Καλαμάτας)

2. Βασίλης Μαυρίκης (10ο Καλαμάτας)

3. Δημήτρης Μπαρδουνιώτης (13ο Καλαμάτας)

 

Υψος

1. Νίκος Αλεξόπουλος (10ο Καλαμάτας)

-. Χαράλαμπος Κουτσούλης (11ο Καλαμάτας)

3. Βασίλης Μέτσα (9ο Καλαμάτας)

-. Γιώργος Αποστολόπουλος (1ο Μεσσήνης)

Δημήτρης Γκίζας (14ο Καλαμάτας)

 

Κορίτσια

 

50 μέτρα

1. Θεοφανία Φαλάδου (Σπερχογείας)

2. Χριστίνα Φείμη (7ο Καλαμάτας)

3. Ιωάννα Μωκάκου (10ο Καλαμάτας)

 

600 μέτρα

1. Βασιλική Ματζούνη (1ο Κυπαρισσίας)

2. Ιωάννα Τζόρβα (1ο Κυπαρισσίας)

3. Μυρτώ Πατριαρχέα (24ο Καλαμάτας)

 

1.000 μέτρα

1. Ηλιάνα – Γεωργία Κακούτη (1ο Κυπαρισσίας)

2. Μαρία Μάλαμα (12ο Καλαμάτας)

3. Μαρία – Ολυμπία Σκιαδοπούλου (8ο Καλαμάτας)

Μήκος

1. Ιωάννα Πετεινάρη (1ο Καλαμάτας)

2. Δήμητρα Κωτσοπούλου (1ο Μεσσήνης)

3. Αδαμαντία Κωνσταντινέα (1ο Καλαμάτας)

 

Ρίψη μπάλας

1. Ζωή Παναγιωτοπούλου (24ο Καλαμάτας)

2. Αρτεμις Πατικοπούλου (1ο Καλαμάτας)

3. Νεφέλη Μαμανέα (24ο Καλαμάτας)

 

Υψος

1. Μαρία – Ελένη Γεωργομήτρου (1ο Κυπαρισσίας)

2. Χρυσούλα Παυλοπούλου (24ο Καλαμάτας)

-. Μελίνα Κιόρρι (9ο Καλαμάτας)

-. Δέσποινα Καλογεροπούλου (19ο Καλαμάτας)

 

Σκυταλοδρομία αγοριών

1. 14ο Καλαμάτας

2. 21ο Καλαμάτας

3. 3ο Καλαμάτας

 

Σκυταλοδρομία κοριτσιών 4χ50 μέτρα

1. 14ο Καλαμάτας

2. 21ο Καλαμάτας

-. 11ο Καλαμάτας

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ