Παρασκευή, 27 Ιούλιος 2018 14:37

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΠΙΛΙΑΡΔΟΥ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μεγάλες επιτυχίες στο πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας

Μεγάλες επιτυχίες πέτυχαν οι αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Μπιλιάρδου Καλαμάτας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιλιάρδου όπεν Β’ κατηγορίας που έγινε στα Βριλήσσια, στην αίθουσα King 8.

Συγκεκριμένα ο Δημήτρης Χριστόπουλος κατέκτησε την 1η θέση ενώ ο Χριστόφορος Γουδέλης πήρε την 3η θέση. Ο Χριστόπουλος νίκησε με 11-8 στον τελικό τον Γιώργο Χατζηδάκη, ο οποίος στον ημιτελικό είχε κερδίσει τον Γουδέλη. Ο τελευταίος στον μικρό τελικό νίκησε τον Ηλία Χρήστου και πήρε την 3η θέση. “Είμαστε πιο τυχεροί αυτή τη φορά γιατί χρειάζεται και η τύχη. Είχα πάει καλά προετοιμασμένος καθώς γνώριζα τι γίνεται στο τουρνουά από προηγούμενες συμμετοχές. Ηταν μια ωραία καλοκαιρινή εμπειρία το τριήμερο τουρνουά που τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο την κατάκτηση της πρώτης θέσης”, τόνισε ο Δημήτρης Χριστόπουλος. Αξίζει να σημειωθεί ότι στις αρχές του μήνα οι δύο αθλητές είχαν αγωνιστεί σε μια πιο μικρή διοργάνωση με 32 συμμετοχές στην Σκάλα Λακωνίας. Εκεί ό Γουδέλης ήταν πρώτος και ο Χριστόπουλος, κάνοντας Καλαματιανή υπόθεση τον τελικό. Οι παραπάνω επιτυχίες έχουν γεμίσει με ικανοποίηση τους ιδιοκτήτες “Top” Φραγκίσκο Κεράνη, Δημήτρη Κεράνη και Αθανάσιο Κριαρά, με τον τελευταίο να τονίζει: “Υπάρχει ικανοποίηση που βλέπουμε τους αθλητές του συλλόγου να διακρίνονται, κάτι που οφείλεται και στο γεγονός ότι δουλεύουν σε μια αίθουσα που προσφέρει όλες τις ανέσεις. Συγχαρητήρια για τις επιτυχίες τους”.