Δευτέρα, 30 Δεκέμβριος 2019 13:30

Πλούσια δράση και διακρίσεις το 2019 για τον Ποδηλατικό Ομιλο Καλαμάτας

Γράφτηκε από τον

 

Γεμάτο αγώνες ήταν το 2019 για τον Ποδηλατικό Ομιλο Καλαμάτας που κατάφερε να διακριθεί σε πολλούς αγώνες που διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας.

Σύμφωνα με τον σύλλογο, ο Π.Ο.Κ.έκανε 75 συμμετοχές σε όλη την Ελλάδα, συμπληρώνοντας 23 αγωνιστικές μέρες. Αναλυτικά οι αγώνες και επιδόσεις των αθλητών του καλαματιανού συλλόγου έχουν ως εξής:

Διασυλλογικός αγώνας δρόμου αντοχής "Γύρος Λάρισας",στο Συκούριο Λάρισας.

Κατηγορία εφήβων :4ος στην ατομική χρονομέτρηση και 4ος στην αντοχή Μπαρμπετσέας Μάρκος

Κατηγορία Μάστερ Α: 2ος Πετρακόπουλος Γιάννης

Κατηγορία Μάστερ Β: 2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ: 4ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Κατηγορία όπεν. : 2ος Λινάρδος Νίκος

Πρωτάθλημα Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδας,στην Πάτρα

Κατηγορία εφήβων : 1ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

Κατηγορία εφήβων : 8ος Κούκος Γεώργιος

Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στην αντοχή Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Β : 10ος Ψωματάρης Γεώργιος

Κατηγορία Μάστερ Γ : 4ος στην ατομική χρονομέτρηση και 6ος στην αντοχή Κωνσταντόπουλος Νίκος.

42ος Γύρος θυσίας Πάτρα /Καλάβρυτα.

Κατηγορία εφήβων : 3ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

Κατηγορία Μάστερ Β : 2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ : 28ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Granfondo Θησέας Μαλακάσα.

Κατηγορία εφήβων : 3ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

Κατηγορία Μάστερ Α: Πετρακόπουλος Γιάννης

Κατηγορία Μάστερ Β : Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ : Κωνσταντόπουλος Νίκος

Κατηγορία όπεν. : Λινάρδος Νίκος

Attica Race, Αθήνα/Σούνιο

Κατηγορία Μάστερ Γ : 23ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Costa Navarino ironman triathlon

2η ομάδα. μεταξύ εβδομήντα (70) ομάδων από όλο τον κόσμο: Δημήτρης Δημητρακόπουλος

Mtb 4th Meteora race :

Κατηγορία εφήβων : 2ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

Mtb race Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδας, Ηλεία.

Κατηγορία εφήβων :1ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

Κατηγορία εφήβων :6ος Κούκος Γεώργιος

Κατηγορία Μάστερ Α: 2ος Πετρακόπουλος Γιάννης.

11ος Γύρος Νεμέας

Κατηγορία Μάστερ Α :7ος Πετρακόπουλος Γιάννης

Κατηγορία Μάστερ Α :28ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης

Κατηγορία Μάστερ Β : 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ :18ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

Granfondo Omfalios , Δελφοί.

Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ : 9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

10ος Ολυμπιακός Δρόμος για την Ειρήνη, Πύργος Ηλείας, Ανδρίτσαινα Αρκαδίας.

Κατηγορία εφήβων :1ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στον αγώνα Αντοχής.

Κατηγορία Μάστερ Γ : 1ος Κωνσταντόπουλος Νίκος στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στον αγώνα Αντοχής.

Κατηγορία όπεν :2ος Λινάρδος Νίκος.

9ος Δρόμος της Φωτιάς,Ζαχάρω Ηλείας

Κατηγορία εφήβων :2ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

Κατηγορία Μάστερ (ενιαία): 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ (ενιαία):12ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Κατηγορία όπεν. : 6ος Λινάρδος Νίκος.

Γύρος Τρίπολης, Αρκαδία.

Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ :9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

4ος Γύρος Χαλκίδας, Εύβοια.

Κατηγορία Μάστερ Β :2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ :8ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Κατηγορία όπεν. : 11ος Κωτσιόπουλος Φώτης.

2η Ανάβαση Τσακώνας, Καλαμάτα , Μεσσηνίας.

Κατηγορία εφήβων :3ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

Κατηγορία εφήβων :6ος Κούκος Γεώργιος

Κατηγορία Μάστερ Α : 4ος Πετρακόπουλος Γιάννης

Κατηγορία Μάστερ Α : 6ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης

Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ :1ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Κατηγορία όπεν : 9ος Κωτσιόπουλος Φώτης

Κατηγορία ανδρών. : 2ος Νικολακέας Γεώργιος

1η Ανάβαση Λαλα , Αρχαία Ολυμπία Ηλείας.

Κατηγορία εφήβων :4ος Κούκος Γεώργιος

Κατηγορία Μάστερ Β : 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ: 3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Κατηγορία όπεν. : 15ος Κωτσιόπουλος Φώτης.

Ανάβαση Ταϋγέτου, Καλαμάτα.

Κατηγορία εφήβων: 2ος Κούκος Γεώργιος

Κατηγορία Μάστερ Α : 3ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης

Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Β : 19ος Ψωματάρης Γεώργιος

Κατηγορία Μάστερ Γ :3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Κατηγορία όπεν. : 7ος Κωτσιόπουλος Φώτης.

6η Ανάβαση Ομπλού, Πάτρα.

Κατηγορία Μάστερ Β:1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Β : 8ος Ψωματάρης Γεώργιος

Κατηγορία Μάστερ Γ: 3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Κατηγορία όπεν. : 6ος Κωτσιόπουλος Φώτης.

58η Ανάβαση Πάρνηθας, Αττική.

Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ :9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

Mtb Άθλος Μαινάλου, Λακωνία

Κατηγορία εφήβων :6ος Κούκος Γεώργιος.

34η Ανάβαση Υμηττού, Αττική.

Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης

Κατηγορία Μάστερ Γ :5ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

6η Ανάβαση Φυλής, Αττική.

Κατηγορία Μάστερ Γ: 4ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ