Παρασκευή, 31 Ιανουάριος 2020 14:35

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Καλή παρουσία ο ΝΟΚ σε ημερίδα ορίων στην Πάτρα

Γράφτηκε από τον

Από την Πάτρα ξεκίνησαν οι υποχρεώσεις του κολυμβητικού τμήματος του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας, μετά τη διακοπή λόγω των Χριστουγέννων.

Ο ΝΟΚ συμμετείχε στη Χειμερινή Ημερίδα Ορίων και Προαγωνιστικών Κατηγοριών που έγινε στις 18 Ιανουαρίου. Οι αγώνες στην Πάτρα ήταν και η τελευταία ευκαιρία επίτευξης ορίων των παιδιών που συμμετέχουν στις αγωνιστικές κατηγορίες ενόψει των χειμερινών αγώνων του Φεβρουαρίου. Στην Πάτρα συμμετείχαν 49 παιδιά (17 αγωνιστικών και 32 προαγωνιστικών κατηγοριών). Να σημειωθεί ότι πολλοί αθλητές δεν ακολούθησαν την αποστολή λόγω ασθένειας.

Στους παραπάνω αγώνες ο ΝΟΚ πέτυχε δύο νέα όρια κατηγορίας όπεν και τέσσερα νέα ορια κατηγοριών, με τους αθλητές να έχουν συνολικά εξασφαλίσει όρια σε 63 αγωνίσματα (17όρια όπεν και 46 όρια κατηγοριών) για τους Χειμερινούς αγώνες.

Στους αγώνες συμμετείχαν σωματεία της περιφέρειας Πελοποννήσου και Νοτίων Ιονίων Νήσων. Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν οι εξωτερικοί συνεργάτες Παναγιώτης Λαγοπάτης και Βούλα Μπασακίδη.

Αναλυτικά οι επιδόσεις του ΝΟΚ έχουν ως εξής:

Αγωνιστικές κατηγορίες

(η κατάταξη είναι σε μορφή όπεν και όχι ανά κατηγορία)

Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης (2004): 100ΕΛ 54’’67 1ος ορ. Οpen, 200ΕΛ 1’59’’24 1ος ορ. Open, 50ΠΕΤ 26’’58 1ος ορ. Οpen.

Μακρέας Βασίλειος (2005): 50ΥΠ 1’’74 5ος όριο Κατηγ, 200ΥΠ 2’31’’14 4ος όριο κατηγ.

Κάββουρας Βασίλειος (2006): 50ΕΛ 29’’22 23ος, 100ΕΛ 1’04’’71 16ος, 200ΕΛ 2’22’’99 11ος, 400ΕΛ 5’00’’19 7ος, 50ΠΕΤ 35’’38 32ος.

Κούρος Βασίλειος (2007): 50ΕΛ 27’’41 12ος όριο κατηγ. 50ΥΠ 33’’44 10ος όριο κατηγ., 100ΥΠ 1’11’’71 2ος όριο κατηγ., 200ΥΠ 2’33’’82 5ος, 200ΜΑ άκυρος, 50ΠΕΤ 32’’32 21ος όριο κατηγ.

Σγάντζος Ιωάννης (2007): 50ΕΛ 32’’37 39ος, 50ΥΠ 36’’30 14ος, 50ΠΕΤ 35’’17 31ος, 200ΜΑ 3’04’’36 12ος

Τσιχριτζής Παντελής (2007): 50ΠΕΤ 36’’50 33ος, 50ΠΡ 40’’53 14ος, 100ΠΡ 1’31’’01 13ος 200ΠΡ 3’19’’57 8ος.

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002): 50ΕΛ 28’’61 3η όριο open, 50ΠΕΤ 30’’32 2η όριο οpen, 50ΠΡ 36’’90 1η όριο οpen, 100ΠΕΤ 1’10’’10 2η, 100ΠΡ 1’19’’66 1η όριο open, 200ΜΑ 2’29’’60 1η όριο οpen.

Σταθοπούλου Ευθυμία (2003): 50ΕΛ 29’’61 6η όριο κατηγ., 50ΠΕΤ 33’’84 13η όριο κατηγ, 100ΕΛ 1’05’’72 5η, 200ΕΛ 2’20’’43 2η όριο κατηγ., 400ΕΛ 5’00’’03 3η.

Γκότση Ευαγγελία (2004): 50ΕΛ 33’’97 35η, 100ΕΛ 1’21’’28 34η

Κουλοπούλου Αριστέα (2004): 50ΕΛ 34’’01 36η, 100ΕΛ 1’17’’79 27η, 50ΥΠ 40’’33 25η 50ΠΕΤ 42’’09 25η.

Χάππα Αναστασία (2005): 50ΕΛ 29’’24 5η όριο κατηγ., 100ΕΛ 1’03’’24 3η όριο κατηγ., 50ΥΠ 32’’71 1η όριο οpen, 100ΥΠ 1’15’’54 2η όριο κατηγ., 50ΠΕΤ 30’’35 3η όριο open, 100ΠΕΤ 1’14’’78 7η όριο κατηγ..

Λαπιώτη Αγάπη-Ελπίδα (2005): 50ΕΛ 29’’92 8η όριο κατηγ., 100ΕΛ 1’04’’53 4η όριο κατηγ., 50ΠΕΤ 31’’75 5η όριο κατηγ., 100ΠΕΤ 1’12’’06 4η όριο κατηγ.

Λιανού Ελένη (2005): 50ΕΛ 34’’76 43η, 50ΠΕΤ 38’’06 21η, 50ΠΡ 47’’81 20η.

Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005): 50ΕΛ 33’’56 31η, 50ΥΠ 36’’98 16η, 100ΥΠ 1’24’’19 16η.

Μαρκοπούλου Γεωργία (2006): 50ΕΛ 31’’60 18η, 100ΕΛ 1’09’’57 15η όριο κατηγ., 50ΥΠ 35’’72 10η όριο κατηγ., 100ΥΠ 1’19’’12 9η όριο κατηγ.

Μαρούλη Βαλεσία (2007): 50ΕΛ 33’’09 27η, 50ΥΠ 37’’55 18η όριο κατηγ., 200ΥΠ 2’50’’77 5η όριο κατηγ., 200ΜΑ 2’55’’23 10η όριο κατηγ.

Σουλεϊμέζη Φωτεινή (2007): 50ΕΛ 35’’77 48η, 50ΠΡ 47’’32 18η, 100ΠΡ 1’40’’43 13η

200ΠΡ 3’33’’66 8η

Προαγωνιστικές κατηγορίες

Αγόρια - Κορίτσια 12 ετών (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης: 50ΕΛ 32’’07 3ος, 800ΕΛ 10’45’’30 1ος, 200ΜΑ 2’58’’55 1ος

Φράγκος Κων/νος: 50ΕΛ 36’’38 7ος, 100ΕΛ 1’17’’92 3ος, 200ΜΑ 3’12’’56 3ος

Κούμανης Βασίλειος: 50ΕΛ 38’’12 9ος, 100ΥΠ 1’40’’68 3ος, 100ΠΡ άκυρος

Τσαλίκη Ολυμπία: 50ΕΛ 34’’36 6η, 100ΕΛ 1’16’’95 5η, 200ΕΛ 2’50’’37 3η

Κουσούλη Δήμητρα: 50ΕΛ 46’’77 13η, 100ΕΛ 1’28’’24 8η, 100ΥΠ 1’38’’58 10η

Φραγκούλη Μαρία-Σοφία: 100ΕΛ 1’15’’44 3η, 50ΠΕΤ 37’’91 2η

Κουλοπούλου Χριστίνα: 200ΕΛ 2’47’’18 2η, 100ΥΠ 1’27’’49 5η, 200ΜΑ 3’09’’22 2η

Σκουράκη Κων/να: 50ΥΠ 41’’83 3η, 100ΥΠ 1’31’’04 8η, 200ΥΠ 3’18’’59 6η

Αγόρια – Κορίτσια 11 ετών (γεν. 2009)

Πουλέτης Παναγιώτης: 50ΕΛ 34’’82 2ος, 50ΠΕΤ 42’’27 2ος, 200ΜΑ 3’20’’78 3ος

Πολίτης Σπυρίδων: 50ΕΛ 39’’86 6ος, 50ΥΠ 42’’97 2ος, 50ΠΕΤ 42’’54 3ος

Ζερβάκης Θεόδωρος: 100ΕΛ 1’34’’43 13ος, 50ΥΠ 48’’46 7ος, 50ΠΡ 57’’68 8ος

Τσετσέκος Γεώργιος: 200ΕΛ 3’07’’63 5ος, 50ΠΡ 50’’89 4ος, 200ΠΡ 3’45’’14 2ος

Κουρέας Βασίλειος: 50ΥΠ 40’’30 1ος, 100ΥΠ 1’27’’1 7 1ος, 200ΥΠ 3’05’’17 1ος

Ξενογιάννη Ελένη-Μαρία: 50ΕΛ 41’’72 6η, 50ΠΡ 54’’86 5η, 100ΠΡ 2’01’’79 3η

Κουσούλη Μαρία: 50ΕΛ 46’’77 13η, 100ΕΛ 1’46’’95 10η, 50ΠΡ 1’03’’49 10η

Μητροπούλου Ευαγγελία: 50ΠΕΤ 38’’87 1η, 50ΠΡ 50’’25 3η, 200ΜΑ 3’07’’70 1η

Αγόρια – κορίτσια 10 ετών (γεν. 2010)

Κασιδάκης Κων/νος: 50ΕΛ 39’’00 3ος, 100ΕΛ 1’25’’34 13ος

Μιχαλόπουλος Σταύρος: 50ΕΛ 40’’08 4ος, 100ΕΛ 1’30’’14 5ος

Μυτσκίδης - Τεριζάκης Ιωάννης: 50ΕΛ 44’’41 9ος, 50ΥΠ 49’’63 3ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος: 100ΕΛ 1’29’’57 4ος, 50ΠΡ 52’’05 1ος

Λαμπροπούλου Αγγελική: 50ΕΛ 45’’11 9η, 100ΕΛ 1’41’’63 10η

Βασιλάκη Αντωνία: 100ΕΛ 1’35’’83 6η, 50ΠΡ 53’’00 4η

Γαρδέλη Ελένη-Άννα :100ΕΛ 1’39’’53 8η, 50ΠΡ 59’’28 7η

Φραγκούλη Αργυρώ: 200ΕΛ 3’01’’73 3η

Σκούντζου Σπυριδούλα: 200ΕΛ 3’02’’45 4η, 100ΥΠ 1’37’’15 2η

Φράγκου Αναστασία: 100ΥΠ 1’47’’39 4η, 100ΠΡ 2’03’’12 4η

Γεωργίου Σταυρούλα: 50ΠΡ 55’’79 6η, 100ΠΡ 1’59’’14 2η

Αγόρια – κορίτσια 9 ετών (γεν. 2011)

Σούλιος Άγγελος: 50ΕΛ 42’’41 4ος, 50ΥΠ 48’’27 3ος

Τζούμης Δημήτριος: 50ΠΕΤ 36’’29 1ος, 50ΠΡ 49’’11 1ος

Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία: 50ΕΛ 47’’26 8η, 50ΥΠ 50’’35 2η

Τζώρτζη Κων/να: 50ΕΛ 47’’27 9η, 100ΕΛ 1’42’’75 6η.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ