Πέμπτη, 10 Ιούνιος 2021 13:36

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: “Χρυσός” ο Κανελλόπουλος στον Γύρο Νεμέας - 2ος ο Δημητρακόπουλος

Με εφτά αθλητές έλαβε μέρος ο Ποδηλατικός Ομιλος Καλαμάτας στον Γύρο Νεμέας, με τον Σταύρο Κανελλόπουλο να κατακτά το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Μάστερ Α’.

Ο αθλητής του ΠΟΚ πήρε την πρώτη θέση με χρόνο 2:04:36 και βρέθηκε στη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης μεταξύ 200 και πλέον συμμετεχόντων!
Στην κατηγορία Μάστερ Β’ ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος πήρε το αργυρό μετάλλιο με χρόνο 2:05:07.
Στην ίδια κατηγορία, ο Γιάννης Νικολακόπουλος με χρόνο 2:14:54 κατέκτησε την 18η θέση. επιτυγχάνοντας εξαιρετική επίδοση σε μια πολύ ανταγωνιστική κατηγορία.

Στην κατηγορία Μάστερ Γ’, ο Νίκος Κωνσταντόπουλος κατέλαβε την 7η θέση με χρόνο 2:14:39.
Στην ίδια κατηγορία, ο Φώτης Κωτσιόπουλος κατέκτησε την 18η θέση με χρόνο 2:26:02.
Στην 19η θέση της ίδιας κατηγορίας με χρόνο 2:29:50 τερμάτισε ο Τρύφωνας Βίγκος, ενώ στην κατηγορία Μάστερ Δ’ ο Βασίλης Μυστριώτης πήρε την 9η θέση με χρόνο 2:38:20.

Θετική παρουσία και στα Γιάννενα

Την ίδια ημέρα, ο Ποδηλατικός Ομιλος Καλαμάτας συμμετείχε και στον Ποδηλατικό Γύρο Ιωαννίνων 2021 αγώνα αντοχής 95χμ. Ο ΠΟΚ εκπροσωπήθηκε με τρεις αθλητές. Συγκεκριμένα, στην κατηγορία Μάστερς, ο Διονύσης Μάρτης πήρε την τέταρτη θέση με χρόνο 2:59:44 και ο Σπύρος Κοσκινάς την 10η θέση με χρόνο 3:13:35.

Στην κατηγορία Ανδρών έλαβε μέρος ο Γιάννος Παπαδημητρίου με εξαιρετική παρουσία που δυστυχώς μια πτώση που συνέβη εμπρός του, δεν του επέτρεψε να ολοκληρώσει την προσπάθεια του.
Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΠΟΚ συνεχάρη τους αθλητές για τη μαχητικότητα τους και τους ευχήθηκε υγεία και δύναμη, ώστε να συνεχίσουν με την ίδια ένταση και επιτυχία το αγωνιστικό τους πρόγραμμα.