Τρίτη, 21 Δεκέμβριος 2021 11:31

Α2 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Λύγισε στο β’ μέρος ο ΝΟΚ από τον Ιωνικό

Ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας πάλεψε, αλλά ηττήθηκε με σκορ 13-9 από τον δεύτερο της βαθμολογίας Ιωνικό, σε ματς που διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι στο Κολυμβητήριο της Καλαμάτας.

Ετσι παραμένει με 1 βαθμό στην τελευταία θέση του 1ου ομίλου στην Α2 πόλο ανδρών. Ο Ιωνικός προηγήθηκε με 3-1 στο πρώτο οχτάλεπτο, αλλά ο ΝΟΚ αντέδρασε και στο δεύτερο οχτάλεπτο πέτυχε τέσσερα γκολ και δέχτηκε ένα. Πήγε έτσι στο ημίχρονο με προβάδισμα (5-4). Ο Ιωνικός όμως, χάρη στο καλό του τρίτο οχτάλεπτο (1-5) πήρε σημαντικό προβάδισμα, το οποίο διατήρησε και στην τελευταία περίοδο και μείωσε τη διαφορά από τον πρώτο Ν.Ο. Πατρών, που γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα με 9-7 από τον Ηλυσιακό.