Τρίτη, 07 Ιούνιος 2022 16:02

ΣΤΙΒΟΣ: Η ελληνική αποστολή για το Βαλκανικό Κ18

Γράφτηκε από τον
ΣΤΙΒΟΣ: Η ελληνική αποστολή για το Βαλκανικό Κ18

Με πλήρη ομάδα θα μετάσχει η Ελλάδα στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18 που θα γίνει την Κυριακή (12/6) στην πόλη Μπαρ του Μαυροβουνίου.

Η χώρα μας θα πάρει μέρος στους αγώνες με 16 αθλητές και 17 αθλήτριες και θα εκπροσωπηθεί σε όλα τα αγωνίσματα του προγράμματος, σε κάποια εξ αυτών μάλιστα εις διπλούν. Η επιλογή των μελών έγινε με βάση την αγωνιστική τους κατάσταση τη δεδομένη χρονική στιγμή, αλλά και την αγωνιστική τους παρουσία στους αγώνες που έχουν προηγηθεί.

Η αποστολή θα αναχωρήσει για το Μαυροβούνιο το Σάββατο (11/6) και θα επιστρέψει την Δευτέρα (13/6).
Αναλυτικά η ελληνική αποστολή:

Αγόρια

100μ.: Βασίλης Μήλιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
400μ.: Πέτρος Παπαγιάννης (ΓΣ Βιτζέντζος Κορνάρος)
800μ.: Γιώργος Σπανουδάκης (ΓΣ Ηλιούπολης), Θεόδωρος Βλάχος (Πέλωψ Πατρών)
1.500μ.: Γιάννης Γιαννακόπουλος (ΑΟ Πέλωψ Πατρών)
3.000μ.: Ανδρέας Γεωργίου (Αθηνόδωρος Αιγιεύς)
110μ. εμπόδια: Νίκος Τσώνης (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Χρήστος Δρογαλάς (ΓΣ Σέρρες 93)
2.000 μ. στιπλ: Φίλιππος Σιώμος- Γκίζας (ΑΓΣΙ)
Υψος: Πασχάλης Γεννίκης (OΦΚΑ Σέρρες)
Μήκος: Στέλιος Τσακμάκης (ΓΕ Θιναλίων)
Τριπλούν: Αποστόλης Γρηγορίου (ΓΣ Βόλου)
Σφαιροβολία: Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών)
Δισκοβολία: Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών), Νίκος Λυμπερόπουλος (ΓΣ Αρκαδίας)
Ακοντισμός: Αντώνης Πολυμέρου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Σφυροβολία: Γιώργος Παπαναστασίου (ΓΣ Κηφισιάς)
4Χ100μ.: Μήλιος, Τσώνης, Τσακμάκης, Γρηγορίου, Παπαγιάννης

Κορίτσια

100μ.: Βεατρίκη Ντούγκου (ΑΣ Ρήγας)
400μ.: Άννα-Μαρία Ίβις (ΣΑΚΑ), Κατερίνα Νατσιοπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος)
800μ.: Μαρία Σταυριανού (Παγχιακός), Αναστασία Μωραϊτη (ΓΣ Κερατέας)
1.500μ.: Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη
3.000μ.: Μαρία Σπανού (ΣΑΚΑ)
100μ. εμπόδια: Ελένη Βιδούρη (Άτλας Βόλου)
2.000μ. στιπλ: Λεμονιά Κιούλου (Αμεινίας Παλληνεύς)
Ύψος: Νικολέτα Μιχαηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Μήκος: Αλίκη Κοϊκοπούλου (ΝΓΣ Ηρακλής)
Τριπλούν: Αθηνά Τζιατζούλη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Σφαιροβολία: Έλενα Μπασιάκου (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας)
Δισκοβολία: Ανδριάννα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Κωνσταντίνα Τοχτάμη (ΟΦΗ)
Ακοντισμός: Καλλιόπη Μεϊμάρη (Εν. Καζώνης - Κάλυμνος 2000)
Σφυροβολία: Βαλεντίνα Δρακοπούλου (ΓΣ Αρκαδίας)
4Χ100μ.: Ντούγκου, Βιδούρη, Κοϊκοπούλου, Τζιατζούλη

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ