Τετάρτη, 22 Φεβρουάριος 2023 13:03

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Δεύτερη θέση για Μυστριώτη και Λυριντζή στη Μαλακάσα

Δυναμική παρουσία είχε ο Ευκλής την περασμένη Κυριακή στον αγώνα δρόμου αντοχής 105 χλμ. με την επωνυμία ''Granfonto Αιγέας'', με εκκίνηση και τερματισμό στη Μαλακάσα Αττικής και διοργανωτή τον Α.Ο. Θησέα.

Αυτός ήταν ο πρώτος ποδηλατικός αγώνας της νέας χρονιάς για τους αθλητές του καλαματιανού συλλόγου.
Ο Βασίλης Μυστριώτης μετά την επιστροφή του στο σωματείο του ''Ευκλή'' κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία των 65+ ετών, ενώ ο περσινός πρωταθλητής Ελλάδος Μάστερ Α’ Φίλιππος Λυριντζής τερμάτισε και αυτός 2ος στο ηλικιακό γκρουπ των 35 - 39 ετών.
Στην πολυπληθή κατηγορία των 50-54 ετών αγωνίστηκαν οι Πάνος Βεργετόπουλος που ήταν 9ος, ο Ανδρέας Γκότσης (15ος) και ο Νίκος Ρήγας (16ος).
Την καλαματιανή ομάδα συμπλήρωσαν ο Γιώργος Κλείδωνας, που τερμάτισε 11ος στην ηλικιακή κατηγορία των 55-59 ετών, καθώς επίσης και ο Κώστας Λούζης (35 - 39 ετών), που αναγκάστηκε να εγκαταλείψει στο 83ο χλμ. της διαδρομής.