Παρασκευή, 17 Μαϊος 2024 11:31

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ: Ο Γκόρος αργυρό μετάλλιο στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα!

Την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Χαράλαμπος Γκόρος στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα τάε κβον ντο, που διεξήχθη 15 και 16 Μαΐου στις Σέρρες.

Ο μαθητής του ΓΕΛ Κυπαρισσίας και αθλητής του Α.Σ. Τάε Κβον Ντο Κυπαρισσίας, έπειτα από πέντε δυνατούς αγώνες στην κατηγορία -55 κιλών, κατάφερε να φτάσει στον τελικό της κατηγορίας και να κατακτήσει την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο. Σε μια πολυπληθής και δύσκολη κατηγορία και με αυτή την επιτυχία πήρε και μοριοδότηση, για τα ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα από τώρα, καθότι είναι μαθητής της Α’ Λυκείου.
Ο προπονητής του Παναγιώτης Αλεξόπουλος, δηλώνει απόλυτα ικανοποιημένος με αυτή την διάκριση του αθλητή, που ήταν όπως σημειώνει, αναμενόμενη αφού “Με συστηματική δουλειά, στόχο, θέληση και πίστη ο δρόμος προς την επιτυχία είναι σίγουρος. Ο αρχικός στόχος επετεύχθη. Μένουμε προσηλωμένοι και δουλεύουμε για ακόμα υψηλότερες διακρίσεις και σίγουρα τα καλύτερα έρχονται”, αναφέρει ο κ. Αλεξόπουλος.